در کوچه قبل از بله ( اسیر روابط احساسی )

گردآورنده:سمیه نمازی کارشناس ارشد روانشناسی

 

سه ماه بیشتر از آشنایی من ومهرداد نگذشته بود که متوجه برخی اختلاف نظر هامون با هم شده بودیم. گاهی سر یک موضوع کوچک کلی جرو بحث می کردیم . گاهی با خودم فکر میکردم اصلا چرا دارم ادامه میدم ما که نه از نظر فکری و نه از نظر خانوادگی وفرهنگی هیچ ربطی به هم نداریم .اما تا چند ساعت از قهر وجداییمون میگذشت دوباره طاقت نمی آوردیم ویه ترس عجیب وغریب میومد سراغمون وبالاخره با این وعده که چون همدیگر رو دوست داریم دو باره بر می گشتیم وقول می دادیم همه چیز رو تغییر بدیم ولی متاسفانه.........

الان شش ماه از ازدواجمان میگذرد وروی هم رفته یک هفته هم بدون مشکل طی نکردیم وروز به روز بیشتر از هم دور میشیم ،خودم هم نمی دونم واقعا برای چی وارد این رابطه شدیم وادامه دادیم.

ازدواج پیوندی ناگسستنی وبرای تمام عمر است .ارتباط با همسر یک ارتباط دائمی وهمیشگی است ،پس باید با این تصور برای ازدواج اقدام کرد که قرار است بهترین انتخاب را انجام دادبنابر این باید قبل از تصمیم به ازدواج ابتدا همه ی افکار دیگر را از ذهن دور کنید وهمان گونه که انتظار دارید همسر شما باید تا پایان عمر فقط همسر شما باشد وشما نیز تا پایان عمر فقط باید خود را برای زندگی مشترک  با او آماده کنید.

زوج های زیادی وجود دارند که مدتها با هم روابط دوستی داشتند .هر چند آنها کاملا خود را کاملا مناسب هم نمی دانند واختلافات زیادی بین آنها وجود دارد  اماهیچ یک از دو طرف حاضر به جدا شدن از یکدیگر نیستند ،چون طرف مقابلشان را برنجانند ،می ترسند دوباره تنها شوند واز همه مهم تر، بودن کنار هم است.

متاسفانه این نوع ازدواج ها در حال افزایش است. همه ی ما شاهد این هستیم که برخی افراد هنگام صحبت کردن دربارهی همسر آینده خود ویژگیهای خاصی را ذکر می کنند آما با با فردی ازدواج می کنند که کاملا با این ویژگیها متفاوت است .معمولا علت این است که با فردی آشنا شده اند و به تدریج روابطشان بیشتر شده و در نهایت به دلیل وابستگی و عادت با او ازدواج کرده اند ،اما این ازدواج هرگز از روی فکر واندیشه نبوده است و بنابر این ممکن است دوامی نداشته باشد.

 دوستی های قبل از ازدواج که به عشق معروف است، عامل تعیین کننده ی ازدواج نیست .

زیرا ازدواج نوعی مشارکت در یک اجتماع کوچک (خانواده) است که در آن دو انسان باید جهت گوناگون با یکدیگر تناسب عملی داشته باشند .


منبع:در جست و جوی نیمه گمشده (بررسی شیوه های آشنایی و همسر گزینی)

نویسنده :علی بنی اسد . انتشارات قدس رضوی

ماهنامه الکترونیکی سیب/ فروردین واردیبهشت 99


تاریخ به روز رسانی:
1399/02/04
تعداد بازدید:
426
نشريه الكترونيكي سيب
آدرس: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز-طبقه هشتم-مدیریت روابط عمومی-نشریه الکترونیکی سیب
کدپستی: 71348-14336 تلفکس: 32308200-071 تلفن: 32122713-071
کلیه حقوق این وب سایت برای نشریه الکترونیکی سیب دانشگاه علوم پزشکی شیراز محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal