اثرات مفید ورزش برای کودکان

گردآورنده : فاطمه پارسا سرپرستار بخش غدد کودکان بیمارستان نمازی

چرا ورزش برای کودکان الزامی است؟

ورزش در سنین کودکی "به بچه ها کمک می کند تا از نظر بدنی و اجتماعی رشد کنند.به نظر آکادمی کودکان و نوجوانان آمریکا ورزش کردن باعث می شود کودکان روی کار گروهی تمرکز کنند و بتوانند دوستان جدیدی بیابند.

یادگیری مهارتهای زندگی:

بعضی از کودکان برایشان سخت است با دیگران همکاری کنند ورزش میتواند قدمی مثبت در این زمینه برایشان باشد.

از انجاییکه اغلب ورزشها نیازمند این است که چند نفر با یکدیگربازی کنند کودک به زودی خواهد آموخت که همه چیز حول محور او نیست.همچنین ورزش کردن تحمل صبر و پشتکار را نیز به کودک یاد خواهد داد. یعنی دقیقا مهارتهایی که بعدا در زندگی او را یاری خواهد کرد.

اهمیت ورزش بر عملکرد ذهن کودکان:

منظور از کودک فعال کودکیست که بیش از یک ساعت در هفته در فعالیتهایی مثل شنا " ژیمناستیک"فوتبال یا رقص شرکت کند. زمانیکه کودک با کودکان دیگر مشغول انجام کاری است یک حس تعلق و مشارکت پیدا میکند.همچنین ورزش کودک یک آزاد کننده خوب برای استرس است و میتواند به کودکی که در خوابیدن"تمرکز کردن وارتباط با دوستان مشکل دارد کمک کند.

کودکانی که فعال هستند احتمال تبدیل شدن آنها به یک بزرگسال فعال بیشتر است.

چند ساعت فعالیت بدنی برای کودکان لازم است؟

خردسالان(ا تا3 ساله)و کودکان پیش دبستانی(3 تا5 ساله)باید هر روز به مدت حداقل 3 ساعت و به صورت پراکنده در طول روز فعالیت فیزیکی داشته باشند.

کودکان نو پانیازی ندارند که تمام فعالیت فیزیکی سه ساعته شان را با همدیگر و به صورت یکجا انجام دهند" این فعالیت فیزیکی می تواند در طول روز تراکم شود وشامل فعالیتهای سبک مانند بشین و پاشو و قدم زدن در اطراف خانه و.... است.کودکان 5 الی 12 ساله ترکیبی از فعالیتهای متوسط وشدید به مدت 60 دقیقه در روز توصیه میشود"شامل پیاده روی و دوچرخه سواری از ورزش کو دکتان خمایت کنید"علاقه مندیتان را نشان دهید"با ورزش کردن وتماشا کردن و ماندن در کنار آنها به آنها دلگرمی بدهید.

منبع: https://www.bartarinha.ir/fa/news/539772/


ماهنامه  الکترونیکی سیب/ بهمن 98 
تاریخ به روز رسانی:
1398/11/06
تعداد بازدید:
114
نشريه الكترونيكي سيب
آدرس: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز-طبقه هشتم-مدیریت روابط عمومی-نشریه الکترونیکی سیب
کدپستی: 71348-14336 تلفکس: 32308200-071 تلفن: 32122713-071
کلیه حقوق این وب سایت برای نشریه الکترونیکی سیب دانشگاه علوم پزشکی شیراز محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal