خدمات رسانی درمانی به زائران اربعین حسینی با حضور تیم ۵۶۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز1398-7-17

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از استقرار ۵۶۰ نفر پزشک، پیراپزشک و پرستار در قالب کادر درمانی دانشگاه، در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی اکبری» با اعلام این خبر گفت: همزمان با مراسم پیاده روی اربعین حسینی، تیم اعزامی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از روز پنج شنبه، هجدهم مهر، به مدت ۱۲ روز به زائران خدمات درمانی ارائه می دهند.

او با اعلام اینکه همانند سال های گذشته با برگزاری بزرگترین اجتماع باشکوه مسلمان در کربلای معلی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب هشت تیم مستقر در ۱۳ موکب، با حضور ۵۶۰پزشک متخصص، پزشک عمومی، تکنسین اورژانس و پرستار، به زائران حسینی ارائه خدمت می کند، افزود: تمامی این تیم ها از هجدهم مهر اعزام و به مدت ۱۲ روز در مکان های مشخص شده و همچنین در محل کربلای معلی، به زائران حسینی ارائه خدمت می کنند.

دکتر اکبری با بیان اینکه در حاشیه اعزام کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۱دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس نیز در محل های پیاده روی زائران حسینی مستقرمی شوند، افزود: ۳۵ تکنسین اورژانس نیز در قالب این آمبولانس ها، به تیم درمانی اعزام شده می پیوندند تا در ارائه خدمات پیش بیمارستانی به زائران حسینی سهیم شوند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: پزشکان متخصص اعزامی به موکب ها را جراح مغز و اعصاب، طب اورژانس، جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان و بیهوشی تشکیل می دهند، همچنین دانشجویان سال آخر رشته های متخلف پزشکی نیز در تیم اعزامی حضور دارند.

او ارائه خدمات پزشکی در موکب ها را محدود به خدمات پزشکی سرپایی دانست و اضافه کرد: با توجه به شرایط و حجم مراجعه، امکان ارائه خدمات بستری وجود ندارد و بیمار در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی و جراحی تخصصی، با هماهنگی در یکی از بیمارستان ‌های کربلا بستری می شود.

دکتر اکبری یادآور شد: زائران می توانند در صورت نیاز به دریافت خدمات دارویی، از پزشکان مستقر در موکب ها و خدمات تخصصی آنان برخوردار شوند.

اعزام تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و امکانات موردنیاز، با همکاری بسیج جامعه پزشکی، معاونت غذا دارو، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین اورژانس ۱۱۵ استان فارس انجام می شود./۱۰۱

 
 
 
اخبار نشریه
موفقیت پزشکان شیرازی در انجام جراحی «بون بریج» و بازگشت شنوایی به بیماران
1398-7-22
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی با کسب ۳۰ رتبه برتر
1398-7-21
Dress Code در دنیا و ایران از زبان دبیر کمیته پوشش و اخلاق حرفه ای دانشگاه
1398-7-20
بررسی کارشناسی رتبه بندی وبومتریکس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از زبان مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
1398-7-20
خدمات رسانی درمانی به زائران اربعین حسینی با حضور تیم ۵۶۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-7-17
گردونه مهر؛ از اتاق عمل پیوند بیمارستان نمازی تا سکوهای قهرمانی دنیا
1398-7-11
معارفه سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس دانشگاه / تاکید بر همدلی و همراهی برای ارتقای خدمات رسانی به مردم
1398-7-7
آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در شیراز/ تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اولویت بخشیدن به تجهیزات پزشکی تولید ملی
1398-7-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  78
کل بازديد نشریه:  3,895
بازدیدکنندگان برخط:  1