موفقیت پزشکان شیرازی در انجام جراحی «بون بریج» و بازگشت شنوایی به بیماران1398-7-22

رئیس مرکز کاشت حلزون استان فارس از انجام پیشرفته ترین جراحی کاشت سمعک استخوانی در شیراز خبر داد و گفت: این جراحی پیشرفته با نام «بون بریج» روز گذشته در بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا شیراز برای نخستین مرتبه در ایران و به طور همزمان با بیمارستان لقمان تهران انجام شد.

 

دکتر «سید بصیر هاشمی» در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در معرفی این جراحی اظهار کرد: افراد نیمه شنوایی که در گذشته اعمال جراحی برای بازسازی زنجیره استخوانی گوش میانی و افزایش شنوایی انجام داده اند، اما عمل آنها ناموفق بوده و از سمعک معمولی نیز سود چندانی نمی برند، می توانند با استفاده از روش جراحی سمعک های قابل کاشت از جمله «بون بریج»، شنوایی خود را به دست بیاورند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در روش جراحی «بون بریج» یک ایمپلنت شامل گیرنده و مبدل در زیر پوست و در پشت گوش و در جمجمه کاشته می شود و یک پردازشگر صوتی امواج صدا را دریافت می کند، افزود: افرادی که به صورت مادرزادی کانال گوش تشکیل نشده و امکان بازسازی زنجیره استخوانی گوش را ندارند نیز می‌توانند داوطلب مناسبی برای انجام جراحی بون بریج باشند، این دستگاه در استخوان گیجگاهی یک طرف کاشته و هر دو گوش برای شنیدن تحریک شده و صدا با کیفیت بهتر منتقل می‌ شود.

دکتر هاشمی سن این بیمار را ۴۰ ساله اعلام کرد و گفت: این بیمار که از سال ها پیش به دلیل عفونت و پارگی پرده دو طرف گوش تحت درمان های متعدد جراحی قرار گرفته بود، به علت بهبود نیافتن شنوایی مفید و نداشتن رضایت از سمعک های معمولی، پس از بررسی های دقیق ادیولوژیک و رادیولوژیک، کاندید این عمل جراحی شد.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس این جراحی چهار ساعته را نتیجه یک کار تیمی دانست و عنوان کرد: روز گذشته با حضور متخصصانی از کشور اتریش که نماینده شرکت سازنده پروتز «بون بریج» بوده و به عنوان ناظر عمل حضور داشتند، یک جراحی موفق برای نخستین بار در ایران و در شیراز، انجام شد .

دکتر هاشمی خواستار مشارکت و همراهی نیکوکاران برای تامین بخشی از هزینه های انجام عمل جراحی بون بریج شد و گفت: پروتزهای مورد استفاده در این نوع جراحی بسیار گران قیمت است و هر فردی از عهده تامین مخارج آن بر نمی آید، بیمه نیز این گونه هزینه ها را پوشش نمی دهد؛ از این رو مشارکت نیکوکاران می تواند زمینه ساز بازگشت شنوایی برای بسیاری از افراد نیازمند به انجام این عمل جراحی باشد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این جراحی همزمان در بیمارستان لقمان در تهران نیز انجام شد./۱۰۴

 
 
 
اخبار نشریه
موفقیت پزشکان شیرازی در انجام جراحی «بون بریج» و بازگشت شنوایی به بیماران
1398-7-22
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی با کسب ۳۰ رتبه برتر
1398-7-21
Dress Code در دنیا و ایران از زبان دبیر کمیته پوشش و اخلاق حرفه ای دانشگاه
1398-7-20
بررسی کارشناسی رتبه بندی وبومتریکس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از زبان مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
1398-7-20
خدمات رسانی درمانی به زائران اربعین حسینی با حضور تیم ۵۶۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-7-17
گردونه مهر؛ از اتاق عمل پیوند بیمارستان نمازی تا سکوهای قهرمانی دنیا
1398-7-11
معارفه سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس دانشگاه / تاکید بر همدلی و همراهی برای ارتقای خدمات رسانی به مردم
1398-7-7
آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در شیراز/ تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اولویت بخشیدن به تجهیزات پزشکی تولید ملی
1398-7-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  83
کل بازديد نشریه:  3,900
بازدیدکنندگان برخط:  1