از ابتدای سال جاری صورت گرفت: تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی در فارس1398-6-25

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی، طی سال ۹۸ در فارس خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۶ مرکز کلنیک پوست، مو و زیبایی غیرمجاز بوده است.

دکتر «قاسم ایزدی» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برخورد و تعطیلی مراکز درمانی غیرمجاز و متخلف به عنوان یک طرح در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال اجرا است اظهار داشت: در راستای این طرح مستمر، از ابتدای سال تاکنون، از سه هزار و ۷۱۴ مرکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید شده است.

او ادامه داد: در این بازرسی ها و طی پنج ماه گذشته، ۳۴ مرکز متخلف تعطیل شد که اغلب متخلفان با عنوان جعلی پزشک در زمینه زیبایی پوست و مو فعالیت داشته اند.

این مقام مسوول در معاونت درمان دانشگاه با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با متخلفانی که سلامت مردم را فدای سود خود می کنند برخورد قانونی دارد، افزود: نظارت های دانشگاه بر مراکز درمانی و بهداشتی در راستای طرح نظارتی مستمر خواهد بود و در همین راستا، مردم استان می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، به کمک سامانه های تلفنی ۱۹۰و ۱۸۱۹، مشاهدات خود را اعلام کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی شود.

دکتر ایزدی نظارت بر ۶۶بیمارستان، ۴۳درمانگاه تخصصی دندانپزشکی، هزار و هشتصد مطب پزشکی تخصصی و عمومی، ۱۳۱درمانگاه عمومی و ۶۵ درمانگاه و مطب مرتبط با طب سنتی را به عنوان یک مهم در امر ارائه خدمات تخصصی و قانونی به مردم استان فارس اعلام کرد و گفت: با توجه به وجود این تعداد مراکز تخصصی ارائه خدمت، به نظر می رسد دریافت هرگونه خدمات از مراکزی که به صورت غیرقانونی و در لباس پزشکی فعالیت می کنند، جایگاهی ندارد.

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه با اشاره به اعلام مواردی از نقص عضو در کنار دریافت مبالغ هنگفت به بهانه اعمال زیبایی و سپس متواری شدن افراد، اضافه کرد: بررسی این موارد نشان می دهد که آن کلینیک متخلف هیچ مجوز فعالیتی ندارد و این موضوع، روند پیگیری را کند می کند.

او صدور جریمه و اعلام تذکر به ۱۰۹ مرکز مجوزدار به دلایل نقص در رعایت موارد بهداشتی و پزشکی را به عنوان یکی دیگر از فعالیت های معاونت درمان دانشگاه در تامین سلامت مردم عنوان کرد و گفت: کارشناسان و بازرسان دانشگاه با تلاش شبانه روزی می کوشند شهروندان بتوانند برای دریافت هرگونه خدمت، اطمینان کافی داشته باشند.

دکتر ایزدی در خطاب به افرادی که متقاضی درمان طب سنتی هستند یادآور شد: با گسترش حوزه های آکادمیک، اکنون پزشکان بسیاری فارغ التحصیل رشته طب سنتی هستند یا دوره های لازم مورد تائید وزارت بهداشت را گذرانده اند که بیماران می توانند با مراجعه به کلینیک و یا مطب این پزشکان، با پرهیز از هرگونه خود درمانی، با نظر این پزشکان درمان خود را دنبال کنند./۱۰۴

 
 
 
اخبار نشریه
از ابتدای سال جاری صورت گرفت: تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی در فارس
1398-6-25
کسب رتبه عالی آزمایشگاه مرجع منطقه ‌ای سل فارس در برنامه مهارت آزمایی خارجی در سال ۲۰۱۹
1398-6-24
ارائه خدمات تخصصی سلامت به ۱۱۲۲ مراجعه کننده در بزرگترین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-16
انجام نخستین عمل کاشت ساقه مغز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-12
بازگشت پیروزمندانه کاروان ورزشی دختران دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-9
تکرار موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با کسب رتبه برترین دستگاه اجرایی استان در ارزیابی عملکرد سال ۹۷
1398-6-7
معرفی دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس دانشگاه در جشنواره خدمت
1398-6-5
افتتاح ویدئو کنفرانسی ۴ خانه بهداشت روستایی در فارس با حضور رییس ‌جمهور / شیراز؛ قطب پزشکی و مرکز فرهنگی، زیارتی، سیاحتی و گردشگری سلامت
1398-6-4
 
 
بازديدامروز نشریه:  13
کل بازديد نشریه:  4,304
بازدیدکنندگان برخط:  1