افتتاح ویدئو کنفرانسی ۴ خانه بهداشت روستایی در فارس با حضور رییس ‌جمهور / شیراز؛ قطب پزشکی و مرکز فرهنگی، زیارتی، سیاحتی و گردشگری سلامت1398-6-4

همزمان با سومین روز از هفته دولت، پروژه های عمرانی ویژه این هفته، به صورت همزمان و با حضور رییس‌ جمهور به شیوه ویدئو کنفرانسی، به بهره برداری رسید که دستاورد آن در حوزه سلامت فارس، بهره برداری از ۴ خانه بهداشت روستایی بود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس ‌جمهور در این آیین، استان فارس و شیراز را مرکز مهمی در حوزه های زیارتی، گردشگری و سیاحتی برشمرد و گفت: استان فارس و شیراز مهمترین مرکز فرهنگی و مرکز گردشگری سلامت و مرکز مهمی در عرصه سلامت و قطب پزشکی کشور است.

دکتر «حسن روحانی» از استاندار فارس برای تلاش در توسعه پروژه ها و زیرساخت های موردنیاز در این استان قدردانی کرد.

توسعه زیرساخت ها و افتتاح پروژه های هفته دولت با هدف اشتغال زایی و رضایت مندی مردم

استاندار فارس نیز در مراسم افتتاحیه پروژه های عمرانی هفته دولت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای هفته دولت، شهیدان «باهنر و رجایی»، گزارشی از پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت ارایه داد.

 

دکتر «عنایت اله رحیمی» با بیان اینکه در هفته دولت امسال، ۸۳۱ پروژه با ارزش ۳۱ میلیارد تومان افتتاح می شود، گفت: در سال ۹۲، برای ۶۸۳ روستا، گاز رسانی انجام شده بود اما اکنون این تعداد به ۱۷۶۰ روستا رسیده است، همچنین از دستاوردهای دولت تدبیر و امید می توان به برق رسانی برای۱۹۱ روستا اشاره کرد.

او با این توضیح که برای ۱۷۴ روستا با هزینه ۳۱۹ میلیارد تومان گازرسانی شده که در این هفته افتتاح می شود، افزود: احداث راه و روکشی راه های روستایی به طول ۳۳ کیلومتر، با اعتباری بیش از ۳۳ میلیارد تومان و آبرسانی به ۲۲ روستا با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان نیز، در این هفته افتتاح می شود.

دکتر رحیمی با توجه به خدمات دولت تدبیر و امید در ۶ سال گذشته در استان فارس، به پیشرفت ساخت و ساز، عمران و آبادی در کشور اشاره کرد و گفت: تلاش می شود تا مردم از این پروژه های اقتصادی، عمرانی و خدماتی، بهره لازم را برده و با بهره برداری دیگر پروژه های در حال احداث و اجرا نیز، به اشتغال زایی مردم کمک شود.

 

او برای توسعه و بهره برداری از پروژه های استان مانند پروژه های سلامت، بهسازی، آب رسانی، برق رسانی، گاز رسانی و راه، از تلاش تمامی مدیران ارشد استان تقدیر کرد.

استاندار فارس با بیان خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت ها، نیازهای ثانویه و حیاتی جامعه را مورد توجه ویژه مسوولان دانست و ابراز امیدواری کرد که توسعه زیرساخت ها و افتتاح این پروژه ها رضایت مندی مردم را به دنبال داشته باشد.

ایستادگی مردم و جانفشانی شهدا؛ ۲ عامل اصلی برای توسعه و پیشرفت کشور

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان دیگر سخنران این مراسم بود که با تبریک به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، در جمع مدیران ارشد استان فارس گفت: با ایستادگی مردم و جانفشانی شهدا شاهد افتتاح و بهره‌برداری پروژه های بسیاری در سطح کشور هستیم.

 

دکتر «محمدرضا داورزنی» افزود: در استان فارس برای توسعه زیرساخت از سال گذشته میلیارد ها تومان هزینه شده که توسعه ورزش در چند دهه گذشته، به اندازه عمر ورزش در کشور است.

 

این مراسم با افتتاحیه مجموعه ورزشی شهید رحمانی روستای اکبرآباد و زمین چمن فوتبال شهر کوار همراه بود.

احداث ۴ خانه بهداشت روستایی در فارس با ارزش سرمایه‌گذاری ۶۹۳ میلیون تومان

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در حاشیه این مراسم گفت: احداث چهار خانه بهداشت روستایی در سطح استان فارس با ارزش سرمایه‌گذاری ۶۹۳ میلیون تومان، از جمله پروژه های عمرانی افتتاح شده در این مراسم بود.

 

دکتر «علی بهادر» افزود: خانه بهداشت گچی با ۱۰۹ مترمربع زیر بنا، با ۲۳۳۱ نفر جمعیت تحت پوشش در منطقه سلطان آباد روستای گچی، خانه بهداشت حسن آباد با ۱۰۹ مترمربع زیربنا، با ۶۹۵ نفر جمعیت تحت پوشش در منطقه کرونی، روستای حسن آباد و خانه بهداشت اسلام آباد با ۱۰۹ مترمربع زیر بنا، با ۹۸۸ نفر جمعیت تحت پوشش در منطقه سیاخ دارنگون روستای اسلام آباد از جمله پروژه های افتتاح شده در این مراسم بود.

او ادامه داد: در این مراکز تمامی خدمات و مراقبت های بهداشتی همچون مراقبت از مادران باردار، کودکان و نوزادان، میانسالان و سالمندان ارائه می شود.

 

بازدید رییس و معاون بهداشت دانشگاه از بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) کوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی معاون بهداشت دانشگاه، با هدف بررسی روند خدمات رسانی به مراجعان، از بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) کوار بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» همزمان با هفته دولت، ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز درمانی مانند بخش دیالیز، اورژانس و داخلی، از بیماران این بیمارستان عیادت کرد.

 

«سیدعلی شمس نیا» رییس شبکه بهداشت و درمان کوار نیز در این بازدید، درباره چگونگی خدمات رسانی در دو زمینه بهداشت و درمان، گزارشی به رئیس دانشگاه ارائه داد.

 

در این بازدید دکتر «سید روح الله حسینی» مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز، رییس دانشگاه را همراهی می کرد./۱۰۳

 
 
 
اخبار نشریه
از ابتدای سال جاری صورت گرفت: تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی در فارس
1398-6-25
کسب رتبه عالی آزمایشگاه مرجع منطقه ‌ای سل فارس در برنامه مهارت آزمایی خارجی در سال ۲۰۱۹
1398-6-24
ارائه خدمات تخصصی سلامت به ۱۱۲۲ مراجعه کننده در بزرگترین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-16
انجام نخستین عمل کاشت ساقه مغز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-12
بازگشت پیروزمندانه کاروان ورزشی دختران دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-6-9
تکرار موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با کسب رتبه برترین دستگاه اجرایی استان در ارزیابی عملکرد سال ۹۷
1398-6-7
معرفی دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس دانشگاه در جشنواره خدمت
1398-6-5
افتتاح ویدئو کنفرانسی ۴ خانه بهداشت روستایی در فارس با حضور رییس ‌جمهور / شیراز؛ قطب پزشکی و مرکز فرهنگی، زیارتی، سیاحتی و گردشگری سلامت
1398-6-4
 
 
بازديدامروز نشریه:  1
کل بازديد نشریه:  4,292
بازدیدکنندگان برخط:  1