امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰ خانه بهداشت بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یک نیک اندیش حوزه سلامت/ کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون1398-5-16

آیین کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون و امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یکی از نیک اندیشان حوزه سلامت استان فارس، با حضور مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس دانشگاه در آیین کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون گفت: دارایی انسان امانتی از سوی خداوند است که به انسان داده می شود تا بتوانیم از آن در راه خیر استفاده کنیم، اما کم هستند افرادی که از این امانت الهی در این مسیر استفاده کنند.

 

دکتر «علی بهادر» با تقدیر از مهندس «سهراب شرفی» نیک اندیش عرصه سلامت برای مشارکت در ساخت خانه های بهداشت در مناطق محروم استان فارس افزود: این کارهای خیر باعث می شود تا مشکلات بسیاری از سر راه مردم برداشته شود؛ کار خیر هرچه طولانی تر باشد اثرهای آن بیشتر است و اجر بیشتری به انسان می رسد.

او اضافه کرد: وقف تنها کاری است که خیر و برکت آن حتی پس از مرگ نیز شامل انسان می شود و ساخت مراکز بهداشت و درمان همیشه محلی برای خدمت به مردم است و مردم نیز دعاگوی نیک اندیشان عرصه سلامت هستند.

ساخت خانه های بهداشت؛ سرچشمه پیشگیری و سلامت در روستاها و مناطق محروم

مشاورعالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: امروزه در جامعه هرچه در عرصه پیشگیری هزینه کنیم در زمینه درمان بهره داری می شود و بیماران، کمتر با مشکلات درمانی مواجه می شوند، به همین دلیل تلاش وزارت بهداشت این است تا در زمینه پیشگیری گام برداریم و سرچشمه و مقدمه ابتدایی پیشگیری و سلامت، ساخت خانه های بهداشت در روستاها و مناطق محروم است.

 

دکتر «سید منصور کشفی» ضمن قدردانی از مهندس «سهراب شرفی» نیک اندیش سلامت اضافه کرد: ۱۰ خانه بهداشت در ۱۰ منطقه شهرها و روستاهای محروم استان فارس با مشارکت این نیک اندیش ساخته می شود تا کمک شایانی در زمینه پیشبرد و ارتقای بهداشت و در نهایت کاهش عوارض، دردها و بیماری ها باشد.

او ابراز امیدواری کرد تا کلنگ زنی خانه بهداشت روستای گردخون مقدمه ای برای اجرای سایر پروژه های بهداشتی درمانی و مقدمه ای برای گسترش سلامت در جامعه باشد و در آینده بتوانیم استان پهناور فارس را از نظر سلامت و بهداشت، ارتقا دهیم.

مشاورعالی رییس دانشگاه بیان کرد: روستای گردخون یکی از روستاهای بسیار محروم است و حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد و با توجه به فاصله تا شهر شیراز و مهاجرپذیر بودن این منطقه، یکی از مهمترین روستاها است، بنابراین کلنگ نخستین خانه بهداشت از ۱۰ خانه بهداشتی که تفاهم نامه ساخت آنها با این نیک اندیش عرصه سلامت امضا شده، در روستای گردخون به زمین زده شد.

دکتر کشفی گفت: امید است این خانه های بهداشت در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

تقدیر معاون بهداشت دانشگاه از توجه خیرین سلامت به امر بهداشت و پیشگیری

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آیین گفت: بخشنده بودن دل بزرگ می خواهد نه توان مالی و مهندس «شرفی» از کسانی هستند که دل بزرگی دارند و کار ساخت ده خانه بهداشت در مناطق نیازمند و روستایی استان را بر عهده گرفته اند، امروز نخستین گام این هدف بزرگ برداشته شد و کلنگ ساخت یک خانه بهداشت در روستای گردخون در حاشیه شهر شیراز، زده شد.

دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: به تدریج ۹ خانه بهداشت دیگر نیز کلنگ زنی می شود تا کار ساخت آنها انجام شود.

 

او با تقدیر از نیک اندیشان استان و مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس، توجه آنها به موضوع بهداشت و پیشگیری را مهم و ارزشمند برشمرد.

معاون بهداشت دانشگاه یکی از مسایل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد را موضوع پیشگیری دانست و ادامه داد: پیشگیری، هزینه ها را کاهش می دهد و نیاز به امکانات بیمارستانی پیشرفته را کم می کند.

دکتر همتی اضافه کرد: در یک خانه بهداشت خدماتی به مادران باردار، کودکان زیر پنج سال، واکسیناسیون و الگوهای تغذیه ای، سلامت روانی و اجتماعی ارایه می شود که می تواند در پیشگیری از این معضلات بسیار موثر باشد.

او افزود: در چند سال گذشته با اتفاقات خوبی که در موضوع تحول سلامت پیش آمده است، خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت ساخته شده یا در حال ساخت است یا کلنگ زنی آنها انجام شده است که تعدادی از آنها به دلیل مسایل مختلف نیمه کاره است، بنابراین از نیک اندیشان عرصه سلامت دعوت می شود تا در تکمیل و بهره برداری این پروژه ها مشارکت داشته باشند و در این امر خیر و مهم سهیم شوند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به مصوب شدن تعدادی خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت پس اجرای طرح تحول سلامت که آماده کلنگ زنی و آغاز ساخت است، از خیرین سلامت برای مشارکت در این پروژه ها دعوت کرد.

دکتر همتی گفت: حدود ۳۰۵ طرح آغاز شده که حدود ۲۵۰ پروژه آماده شده و حدود ۵۰ پروژه نیمه کاره مانده و با مشکلات اعتباری مواجه شده و آماده سرمایه گذاری خیرین و امضای تفاهم نامه برای ساخت و تکمیل و مشارکت در این کار خیر است.

نیک اندیش عرصه سلامت که با امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کار ساخت ۱۰ خانه بهداشت در ۱۰ نقطه محروم استان فارس را بر عهده گرفته است، گفت: افتخار می کنم که به عنوان یک عنصر کوچک از جامعه بتوانم سهمی کوچکی که بر دوشم گذاشته شده را انجام دهم.

 

مهندس «سهراب شرفی» با تقدیر از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ایجاد زمینه های همکاری نیک اندیشان با دانشگاه در حوزه سلامت و توسعه بهداشت و درمان در نقاط محروم استان فارس، اظهار امیدواری کرد این پروژه ها به زودی به بهره برداری برسد.

او افزود: وظیفه و رسالت خودم دانستم تا بخشی از تعهدی که به جامعه دارم را بتوانم به گونه ای انجام دهم و برای جامعه موثر واقع شوم، به همین دلیل تصمیم گرفتم تا ۱۰ خانه بهداشت در جاهایی به ویژه مناطق حاشیه نشین شهر یا روستاها که نیاز جامعه است، ایجاد شود تا خدمات ارزنده ای به مردم این مناطق ارایه شود.

این نیک اندیش سلامت ادامه داد: خانه بهداشت می تواند در روند توسعه سلامت نقش موثری داشته باشد، زیرا خانه های بهداشت در جاهایی ساخته می شود که امکانات وسیع بیمارستانی وجود ندارد، بنابراین نیت کردم تا ده خانه بهداشت در هر منطقه از استان که نیاز است، احداث و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود تا نیاز بخشی از جامعه برطرف و خدمات ارزنده ای به جامعه تقدیم شود.

شرفی از اختصاص حدود سه میلیارد تومان برای ساخت و بهره برداری از این ده خانه بهداشت، خبر داد.

آیین کلنگ زنی خانه بهداشت روستای گردخون از توابع شهر شیراز، با حضور دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید منصور کشفی» مشاورعالی رییس دانشگاه، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه، دکتر «علی اکبر رامجردی» مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس، دکتر «محمدجواد مرادیان» مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه، دکتر «احمد رضازاده» رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر، مهندس «سهراب شرفی» نیک اندیش عرصه سلامت فارس و مسوولان و اهالی روستای گردخون، برگزار شد./۱۰۲

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
تقدیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از مدیریت بهینه و کنترل هزینه ها در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-5-20
امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰ خانه بهداشت بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یک نیک اندیش حوزه سلامت/ کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون
1398-5-16
خدمتی نو برای توسعه جراحی های پیشرفته در شیراز؛ افتتاح مرکز لیزر اگزایمر درمانگاه شهید مطهری با حضور رییس دانشگاه
1398-5-15
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: شیراز؛ حائز بالاترین تعداد ارایه خدمات غربالگری در بسیج ملی کنترل فشارخون
1398-5-15
دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر بام راه یافتگان به مرحله اختتامیه جشنواره سیمرغ ایستاد
1398-5-14
ثبت بیش از ۴ هزار مورد شکایت در سامانه ۱۹۰ طی ۴ ماه نخست سال
1398-5-13
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبر داد: صرفه جویی ۱۳۰ میلیارد تومانی با تعریف گایدلاین‌های ملزومات مصرفی در شیراز
1398-5-13
معاون بهداشت وزیر بهداشت در شیراز؛ اهمیت تداوم اقدام ارزشمند راه اندازی بانک شیر مادر در کشور
1398-5-9
 
 
بازديدامروز نشریه:  189
کل بازديد نشریه:  3,964
بازدیدکنندگان برخط:  1