تقدیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از مدیریت بهینه و کنترل هزینه ها در دانشگاه علوم پزشکی شیراز1398-5-20

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست هم اندیشی با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از تلاش های صورت گرفته در زمینه مدیریت بهینه و کنترل هزینه ها، تقدیر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سید کامل تقوی نژاد» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر امروز خود به شیراز، با رئیس و مسوولان دانشگاه دیدار کرد.

او در این نشست با بیان تلاش های ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اجرای کارهای بزرگ در حوزه سلامت، دستاورد این اقدامات را خدمات رسانی به مردم دانست و گفت: با توجه به سطح فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بخشی از خدمات دانشگاه به مراجعانی از استان های همجوار ارائه می شود.

 

این مقام مسوول در وزارت بهداشت، در بخش دیگری از صحبت های خود، همدلی را کلید رفع مشکلات و پیشرفت در حوزه سلامت دانست.

تقوی نژاد راه اندازی دفتر اقتصاد سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را از اقدامات مفید در این دانشگاه عنوان کرد که می توان از تجربیات آن بهره برداری کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سطح خدماتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شرایط کنونی، با کمک مدیریت هزینه ها ارائه می شود، باید مورد الگوبرداری قرار گیرد.

او همچنین همدلی مجموعه معاونت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نمود مدیریت موفق در این دانشگاه عنوان کرد.

 

پروژه های عمرانی و به ویژه مراکز بیمارستانی، اعتبارات، مجوزهای استخدام، پروژه های در حال ساخت، قانون بودجه و چارت تشکیلاتی، دیگر محور صحبت های معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.

«علی اکبری» نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ظرفیت و توانمندی های شیراز در حوزه سلامت و حجم خدمات رسانی به مراجعانی از سراسر کشور، بر توجه ویژه به استان فارس، تاکید کرد.

موفقیت در ارائه خدمت با مدیریت صحیح هزینه ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه کنترل هزینه ها، دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته به عنوان دانشگاهی موفق در مجموعه وزارت بهداشت، خدمت رسانی کند.

 

دکتر «علی بهادر» اجرای گایدلاین ها، مدیریت خدمات آزمایشگاهی و پرهیز از تکرار خدمات پاراکلینیکی را از جمله اقدامات این دانشگاه در مدیریت هزینه ها عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با معرفی مجموعه دانشگاه، آمار مربوط به مراکز زیرمجموعه، بیمارستان های آموزشی و غیرآموزشی، تخت های مصوب، فعال و ویژه، شاغلان غیرهیات علمی، پست های مصوب تشکیلاتی، اعتبارات تامین شده از منابع ملی و داروهای پرهزینه را اعلام کرد.

 

راهکارهای صرفه جویی و مصرف منطقی داروها، تجویز منطقی خدمات، پایش هزینه های مدیریت پشتیبانی و رفاهی دانشگاه، عملکرد سامانه های ستاد و اموال مازاد، میز خدمت، کاهش هزینه در حوزه حامل های انرژی، مجوزهای استخدام، اعتبارات موردنیاز، پروژه های در حال ساخت و پیشرفت پروژه ها، دیگر محور صحبت های دکتر «مهرداد شریفی» بود.

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز پروژه های در حال افتتاح و در حال ساخت حوزه بهداشت، نحوه تامین اعتبارات و نیروی انسانی را بیان کرد.

این نشست در مجتمع فرهنگی آموزشی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد./۱۰۱

 
 
 
اخبار نشریه
تقدیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از مدیریت بهینه و کنترل هزینه ها در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-5-20
امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰ خانه بهداشت بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یک نیک اندیش حوزه سلامت/ کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون
1398-5-16
خدمتی نو برای توسعه جراحی های پیشرفته در شیراز؛ افتتاح مرکز لیزر اگزایمر درمانگاه شهید مطهری با حضور رییس دانشگاه
1398-5-15
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: شیراز؛ حائز بالاترین تعداد ارایه خدمات غربالگری در بسیج ملی کنترل فشارخون
1398-5-15
دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر بام راه یافتگان به مرحله اختتامیه جشنواره سیمرغ ایستاد
1398-5-14
ثبت بیش از ۴ هزار مورد شکایت در سامانه ۱۹۰ طی ۴ ماه نخست سال
1398-5-13
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبر داد: صرفه جویی ۱۳۰ میلیارد تومانی با تعریف گایدلاین‌های ملزومات مصرفی در شیراز
1398-5-13
معاون بهداشت وزیر بهداشت در شیراز؛ اهمیت تداوم اقدام ارزشمند راه اندازی بانک شیر مادر در کشور
1398-5-9
 
 
بازديدامروز نشریه:  203
کل بازديد نشریه:  3,978
بازدیدکنندگان برخط:  1