ثبت بیش از ۴ هزار مورد شکایت در سامانه ۱۹۰ طی ۴ ماه نخست سال1398-5-13

مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ثبت و پیگیری بیش از چهار هزار مورد شکایت در سامانه ۱۹۰، در چهار ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «سیامک شمس» گفت: سامانه ۱۹۰ برای دریافت و رسیدگی به شکایات و گزارش های مردمی در مورد تخلف بهداشت محیط شامل تخلف مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشت مواد غذایی، آب و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.

او ادامه داد: در چهار ماه نخست سال جاری بیش از چهار هزار شکایت در این سامانه ثبت و از سوی بازرسان بهداشت محیط پیگیری شده است که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۹۷، به طور تقریبی دو برابر بوده و این موضوع نشان از اطلاع رسانی مناسب و اعتماد مردم به بازرسی ها دارد.

مهندس «شمس» افزود: شهروندان می توانند در تمامی نقاط استان، به صورت رایگان، بدون نیاز به پیش شماره و با تمامی اپراتورهای تلفن همراه و همچنین تلفن های ثابت، تنها با گرفتن شماره ۱۹۰ با سامانه تماس برقرار کرده و با راهنمایی منشی تلفن گویا با کارشناسان بهداشت محیط مستقر در ستاد وزارت بهداشت ارتباط برقرار کنند.

مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه گفت: شکایت یا گزارش دریافت شده در سریع ترین زمان ممکن به بازرس بهداشت محیط منطقه موردنظر ارسال می شود و کارشناس بهداشت محیط منطقه بر اساس گزارش دریافتی، به محل مراجعه و با انجام اقدامات قانونی لازم و اعلام گزارش به ستاد مرکز بهداشت، نتیجه از سوی کارشناس توزیع خبر در سامانه درج می شود.

او ادامه داد: این سامانه طوری طراحی شده است که تمامی اقدامات تا حاصل شدن نتیجه باید ثبت و پیگیری شود، شاکی با تماس مجدد با سامانه بهداشت ۱۹۰ و اعلام کد رهگیری از نتیجه اقدامات مطلع می شود.

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه با اشاره به اینکه اطلاعات فرد شاکی محرمانه است، از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف بهداشتی مشاهده شده در حوزه بهداشت محیط را در تمامی ساعات شبانه روز به سامانه بهداشت ۱۹۰ اعلام کنند./۱۰۵

 
 
 
اخبار نشریه
تقدیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از مدیریت بهینه و کنترل هزینه ها در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1398-5-20
امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰ خانه بهداشت بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یک نیک اندیش حوزه سلامت/ کلنگ زنی ساخت خانه بهداشت روستای گردخون
1398-5-16
خدمتی نو برای توسعه جراحی های پیشرفته در شیراز؛ افتتاح مرکز لیزر اگزایمر درمانگاه شهید مطهری با حضور رییس دانشگاه
1398-5-15
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: شیراز؛ حائز بالاترین تعداد ارایه خدمات غربالگری در بسیج ملی کنترل فشارخون
1398-5-15
دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر بام راه یافتگان به مرحله اختتامیه جشنواره سیمرغ ایستاد
1398-5-14
ثبت بیش از ۴ هزار مورد شکایت در سامانه ۱۹۰ طی ۴ ماه نخست سال
1398-5-13
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبر داد: صرفه جویی ۱۳۰ میلیارد تومانی با تعریف گایدلاین‌های ملزومات مصرفی در شیراز
1398-5-13
معاون بهداشت وزیر بهداشت در شیراز؛ اهمیت تداوم اقدام ارزشمند راه اندازی بانک شیر مادر در کشور
1398-5-9
 
 
بازديدامروز نشریه:  179
کل بازديد نشریه:  3,954
بازدیدکنندگان برخط:  1