نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری بسیج ملی کنترل فشارخون عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشرو در انجام بسیج ملی کنترل فشارخون در رتبه بندی کشوری1398-4-12

پس از ارزیابی ها و بازدیدهای انجام شده در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون از سوی نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری این بسیج ملی، از اقدامات انجام شده در زمینه اطلاع رسانی، آموزش و اجرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نهادهای استانی، تقدیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «مهران خائفی» با بازدید از غرفه های سنجش فشارخون در دانشگاه و واحدهای تابعه عنوان کرد: شناسایی تعداد افراد و جمعیت هدف پرفشاری خون و درصد غربالگری انجام شده در استان فارس، بیش از اندازه انتظار وزارت بهداشت بوده است.

او افزود: با توجه به آمار و توضیحات ارایه شده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز از لحاظ تجهیز نیروی انسانی برای اجرای این طرح ملی، توزیع منابع و هماهنگی دستگاه های اجرایی نیز بیش از اندازه مورد انتظار و هدف پیش بینی شده، اقدام کرده است.

 مهندس خائفی با بیان اینکه این دانشگاه در رتبه بندی کشوری این بسیج ملی پیشرو بوده و اعلام این موضوع، خبر خوبی برای مردم استان فارس است، توضیح داد: بیش از ۶۰ هزار نفر با فشارخون بالا، از طریق این بسیج ملی شناسایی شده که اقدامات، مراقبت ها و مداخلات درمانی متناسب با بیماری از سوی دانشگاه برای این افراد انجام می شود.

او با اشاره به اینکه این اقدامات موجب کاهش بروز بیماری های دیگر، کاهش مرگ و میر و پیشگیری از هزینه های درمانی می شود، اضافه کرد: مراقبت ها و مداخلات درمانی در بهبود کیفیت زندگی مردم و کاهش بار هزینه های درمانی به آنها نیز، نقش بسزایی دارد.

مهندس خائفی با ارزیابی از اقدامات انجام شده در بسیج ملی کنترل فشارخون، نظر مثبت خود را اعلام کرده و از رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاون بهداشت دانشگاه و همچنین از فعالان حوزه سلامت فارس در این بسیج ملی تقدیر کرد.

 

نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری بسیج ملی کنترل فشارخون از آمار همراهی و مشارکت سازمان ها و نهادهای استانی ابراز رضایت کرده و از همه گروه های تخصصی به ویژه از کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان برای تشکیل بسیج نیروی انسانی از همه دستگاه های اجرایی استان در این بسیج ملی برای ثبت آمار افراد با فشارخون بالا در سامانه «سیب» نیز تقدیر کرد.

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در ارتباط با تلاش های شبانه روزی گروه های مختلف بهداشتی و درمانی دانشگاه که در سراسر استان فارس در این بسیج ملی مشارکت داشتند، توضیحاتی ارایه داد.

  «فریبا مرادی» معاون دبیر اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون و رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر نیز در این نشست، گزارشی درباره اقدامات انجام شده گروه های اجرایی، آموزشی، اطلاع رسانی و تبلیغات در بسیج ملی کنترل فشارخون ارایه داد.

 

در این بازدید و نشست ارزیابی، جمعی از مدیران ارشد دانشگاه نیز حضور داشتند که هر کدام به بیان توضیحاتی درباره اقدامات و خدمات ارایه شده در بسیج ملی کنترل فشارخون پرداختند./۱۰۳

 
 
 
اخبار نشریه
موفقیت پزشکان شیرازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع
1398-4-29
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کاهش شاخص مرگ و میر نوزادی در یک ساعت نخست پس از تولد
1398-4-24
ذخیره اطلاعات بیش از ۵ هزار داوطلب در بانک پیوند مغز استخوان درشیراز/ سلول های بنیادی جدا شده از خون جایگزین می شوند
1398-4-23
تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مشارکت عمومی در بسیج ملی کنترل فشارخون به پاس اجرای موفق این برنامه
1398-4-19
نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری بسیج ملی کنترل فشارخون عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشرو در انجام بسیج ملی کنترل فشارخون در رتبه بندی کشوری
1398-4-12
اورژانس فارس؛ کسب رتبه سوم در ثبت فشارخون در بین مراکز اورژانس کشور
1398-4-12
در سه ماه نخست سال جاری؛ ارایه بیش از ۱۸۰۰ مورد اسکن هسته ای قلب در بیمارستان قلب الزهرا(س)
1398-4-12
تیم های ایده پردازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه بر فراز قله ایده پردازان فارس
1398-4-11
 
 
بازديدامروز نشریه:  67
کل بازديد نشریه:  6,272
بازدیدکنندگان برخط:  1