تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مشارکت عمومی در بسیج ملی کنترل فشارخون به پاس اجرای موفق این برنامه1398-4-19

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انتشار پیامی، از مشارکت مردم استان فارس، همکاری سازمان ها و نهادها، صدا و سیما، اصحاب رسانه و دست اندرکاران اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، به پاس اجرای موفق این برنامه ملی، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» در این پیام، با اشاره به اجرای این بسیج ملی به مدت ۴۵ روز در استان فارس، همگام با سراسر کشور، آگاهی بخشی عمومی در خصوص پیامدهای بیماری فشارخون بالا، در کنار شناسایی و مراقبت از بیماران مبتلا را مهم ترین اهداف این بسیج ملی خوانده که در طول روزهای برگزاری، محقق شده است و در سال های آینده نیز چشم انداز روشن تری برای سلامت کشور رقم خواهد زد.

در متن این پیام، آمده است:

بسیج ملی کنترل فشارخون، به عنوان یکی از اولویت های جدی مجموعه بهداشت و درمان کشور در سال جاری، به مدت ۴۵ روز، در سراسر استان فارس، همگام با دیگر نقاط کشور، به عنوان تصویری گویا از جدیت و اهتمام مجموعه بهداشت و درمان در مسیر سلامت مردم، با موفقیت به مرحله اجرا درآمد و به عنوان برگ زرین دیگری در عرصه خدمت رسانی، به یادگار ماند.

این اقدام ملی، گامی پرتوان در مسیر توسعه سلامت و هم راستا با چشم انداز روشن سلامت فردای ایران بود که بی شک دستاوردها و برکات آن، تا سال ها به نیکی، به ثمر خواهد نشست و علاوه بر شناسایی بیماران بسیاری که از ابتلای خود به فشارخون بالا آگاهی نداشتند، حرکتی تحول گونه در کشور آغاز شد و دانش عمومی در خصوص این بیماری، به نحو قابل توجهی توسعه یافت که این خود هدف غایی این حرکت ملی بود.

اما این دستاورد عظیم به ثمر نمی رسید جز با مشارکت همدلانه جمع کثیری از نهادها، سازمان های دولتی و غیردولتی که ضمن همفکری با دست اندرکاران این طرح در مسیر موفقیت حداکثری؛ امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود را با این بسیج ملی همراه ساختند و جا دارد از همکاری آنان صمیمانه قدردانی نمایم.

صدا و سیمای مرکز فارس و اصحاب رسانه نیز در این مسیر، با حرکت آگاهانه و مشارکت فعالانه، به ویژه در مرحله اطلاع رسانی این بسیج ملی، انگیزه ای مضاعف به همکاران بنده در سراسر استان بخشیدند و بار دیگر، نقش کارآمد خود را در روشنگری عمومی به تصویر کشیده و جایگاه رسانه های امروز را در عرصه مشارکت های اجتماعی، به نحو موثری استحکام بخشیدند.

جا دارد از مردم فارس نیز که با مشارکت بیش از دو میلیون نفری با این بسیج ملی همراه شدند، مراتب قدردانی خود را به جا آورم و تاکید می نمایم مجموعه بهداشت و درمان فارس، همواره همراه سلامت شما عزیزان است.

از ابتدای سال جاری، با قوت گرفتن ایده اجرای این بسیج ملی و ابلاغ آن از سوی وزارت بهداشت، یکایک اعضای خانواده علوم پزشکی شیراز، از سطوح کلان تا خرد، نسبت به مشارکت در اجرای جدی این بسیج ملی اعلام آمادگی کرده و زیرساخت های لازم، به گونه ای پرتوان فراهم شد تا در طول ۴۵ روز برگزاری این بسیج ملی، هیچ خللی در مسیر خدمت رسانی ایجاد نشود و تمامی همکارانم، به نحوی بسیجی وار و با انگیزه هایی دلسوزانه و فراتر از وظیفه، در این بسیج ملی مشارکت داشتند که بدینوسیله از همت عالی و خدمات بی شائبه شما عزیزان، مراتب قدردانی خود را اعلام می کنم.

یقین دارم حاصل تلاش های شما عزیزان، دستاوردی وسیع تر از آمار موفقیت آمیز این بسیج ملی خواهد بود و برکات آن، تا نسل های آینده نیز باقی خواهد ماند.

از خداوند متعال می خواهم موهبت سلامت را به یکایک مردم سرزمین اسلامی ایران ارزانی بخشیده و ما خدمتگزاران این عرصه را در این مسیر، یاری نماید.

 

دکتر علی بهادر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 
 
 
اخبار نشریه
موفقیت پزشکان شیرازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع
1398-4-29
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کاهش شاخص مرگ و میر نوزادی در یک ساعت نخست پس از تولد
1398-4-24
ذخیره اطلاعات بیش از ۵ هزار داوطلب در بانک پیوند مغز استخوان درشیراز/ سلول های بنیادی جدا شده از خون جایگزین می شوند
1398-4-23
تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مشارکت عمومی در بسیج ملی کنترل فشارخون به پاس اجرای موفق این برنامه
1398-4-19
نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری بسیج ملی کنترل فشارخون عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشرو در انجام بسیج ملی کنترل فشارخون در رتبه بندی کشوری
1398-4-12
اورژانس فارس؛ کسب رتبه سوم در ثبت فشارخون در بین مراکز اورژانس کشور
1398-4-12
در سه ماه نخست سال جاری؛ ارایه بیش از ۱۸۰۰ مورد اسکن هسته ای قلب در بیمارستان قلب الزهرا(س)
1398-4-12
تیم های ایده پردازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه بر فراز قله ایده پردازان فارس
1398-4-11
 
 
بازديدامروز نشریه:  71
کل بازديد نشریه:  6,276
بازدیدکنندگان برخط:  1