در سه ماه نخست سال جاری؛ ارایه بیش از ۱۸۰۰ مورد اسکن هسته ای قلب در بیمارستان قلب الزهرا(س)1398-4-12

رییس بیمارستان قلب الزهرا(س)، از ارایه بیش از هزار و ۸۰۰ مورد اسکن هسته ای قلب در سه ماه نخست سال جاری در این مرکز، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «پیمان ایزدپناه» با اعلام این خبر گفت: بیمارستان قلب الزهرا(س) شیراز، ارایه دهنده بیشترین تعداد خدمت اسکن هسته ای قلب در جنوب کشور است.

او افزود: اسکن هسته ‌ای قلب، فرآیندی است که در آن با استفاده از پرتو گاما، تصاویر بسیار مفیدی از عملکرد عضلات قلب و کیفیت گردش خون در بافت های آن تهیه می شود.

رییس بیمارستان قلب الزهرا(س) با اشاره به اینکه فرآیند تصویربرداری اسکن هسته ای قلب بدون تهاجم است و به استثنای تزریق وریدی، طبق معمول یک آزمایش پزشکی بدون درد است، ادامه داد: این عمل تشخیصی نقش مهمی در شناسایی و درمان بیماری های قلبی و عروقی دارد.

دکتر ایزدپناه اضافه کرد: بخش پزشکی هسته ای بیمارستان قلب الزهرا(س) با برخورداری از دو دستگاه، بیشترین آمار ارایه خدمت اسکن هسته ای قلب را در جنوب کشور دارد.

او بیان کرد: افزایش حجم خدمت در کنار ارتقای سطح کیفی خدمات، سبب شده است تا صف انتظار بیماران به کمتر از یک هفته کاهش یابد.

رییس بیمارستان قلب الزهرا(س)، اسکن «تالیوم» را خدمتی دیگر از بخش پزشکی هسته ای این مرکز عنوان کرد و افزود: اسکن «تالیوم» پیش از انجام عمل قلب باز انجام می شود و میزان تاثیر عمل قلب باز را در بهبودی بیماران بخش جراحی ارزیابی می کند.

او با اشاره به اینکه این نوع اسکن در شیراز تنها در بیمارستان قلب الزهرا(س) انجام می شود، گفت: اسکن «تالیوم» در تصمیم گیری پزشک و بیمار برای انجام عمل قلب باز نقش تاثیرگذاری دارد.

بخش پزشکی هسته ای بیمارستان قلب الزهرا(س) در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است و امروزه به عنوان یکی از مهمترین بخش های پزشکی هسته ای کشور به شمار می رود./۱۰۵

 
 
 
اخبار نشریه
موفقیت پزشکان شیرازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع
1398-4-29
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کاهش شاخص مرگ و میر نوزادی در یک ساعت نخست پس از تولد
1398-4-24
ذخیره اطلاعات بیش از ۵ هزار داوطلب در بانک پیوند مغز استخوان درشیراز/ سلول های بنیادی جدا شده از خون جایگزین می شوند
1398-4-23
تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مشارکت عمومی در بسیج ملی کنترل فشارخون به پاس اجرای موفق این برنامه
1398-4-19
نماینده وزارت بهداشت و ناظر کشوری بسیج ملی کنترل فشارخون عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشرو در انجام بسیج ملی کنترل فشارخون در رتبه بندی کشوری
1398-4-12
اورژانس فارس؛ کسب رتبه سوم در ثبت فشارخون در بین مراکز اورژانس کشور
1398-4-12
در سه ماه نخست سال جاری؛ ارایه بیش از ۱۸۰۰ مورد اسکن هسته ای قلب در بیمارستان قلب الزهرا(س)
1398-4-12
تیم های ایده پردازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه بر فراز قله ایده پردازان فارس
1398-4-11
 
 
بازديدامروز نشریه:  45
کل بازديد نشریه:  6,250
بازدیدکنندگان برخط:  1