توزیع ۱۲۵ پزشک متخصص جدید با ۱۳ رشته تحصیلی در استان فارس1397-9-26

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیگیری از وزارت بهداشت برای توسعه خدمات تخصصی و توزیع عادلانه خدمات پزشکی در استان، از جذب ۱۲۵ پزشک متخصص برای حضور در مناطق محروم خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» گفت: این پزشکان در ۱۳ رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، زنان و زایمان، داخلی، اطفال، چشم، قلب و عروق، گوش و حلق و بینی، طب اورژانس، مغز و اعصاب، عفونی، اعصاب و روان و آسیب شناسی کار خود را آغاز می کنند.

 او ادامه داد: از سال ۹۳ تاکنون، طرح سهمیه پزشکان مناطق محروم در استان فارس اجرا شده و امسال نخستین گروه پزشکی برای خدمات رسانی در مناطق محروم تقسیم بندی شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این گروه از پزشکان دارای تعهد ۱۲ ساله خدمت هستند، این اقدام را گام موثری برای رفع مشکل کمبود پزشک در این مناطق عنوان کرد.

دکتر کشاورزی یادآور شد: بیشترین آمار توزیع متخصصان در میان استان های کشور به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اختصاص داده شده است که امیدواریم با آغاز به کار در شهرستان های استان، شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.


مدیر درمان در امور بیماری ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به خدمات پیش بینی شده برای این گروه متخصص، از مواردی نظیر ارائه به موقع خدمات درمانی، تعیین تکلیف بیماران در بخش کمترین زمان ممکن، تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی، انجام فرآیندهای درمانی و یا مداخله درمانی مرتبط با بیماران اورژانس از قبیل انجام اعمال جراحی در زمان مقیمی نام برد.

دکتر «فرشاد فلاحتی» همکاری و تعامل با مرکز پایش مراکز مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رفع مشکل بیماران ارجاعی را از دیگر خدمات پیش بینی شده برای این گروه عنوان کرد.

او از رؤسا و مدیران مراکز درمانی استان نیز خواست تا ضمن نظارت بر حضور پزشکان، نظارت بر عملکرد و پیش بینی جایگزین در زمان عدم حضور و مرخصی با هماهنگی معاون درمان قطب های استان، نسبت به پیگیری مستمر امکانات رفاهی از قبیل اسکان پزشکان در شهرستان ها و پرداخت به موقع مطالبات، اقدام کنند./۱۰۵

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
توزیع ۱۲۵ پزشک متخصص جدید با ۱۳ رشته تحصیلی در استان فارس
1397-9-26
رئیس سازمان غذا و دارو: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری زمینه ها الهام بخش است
1397-9-21
معاون بهداشت دانشگاه مطرح کرد: ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها
1397-9-17
۱۰هزار کیلوگرم دارو و مکمل قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال در شیراز معدوم شد
1397-9-14
گشایش مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی»/ تاکید معاون وزیر بهداشت بر عزم جدی پژوهشگران و مسوولان برای کاهش تلفات حوادث ترافیکی
1397-9-8
بیش از۵۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالانه در هزینه های سلامت بیماران فارس با افتتاح گام نخست راه اندازی پرونده الکترونیک و اشتراک خدمات پاراکلینیک
1397-9-7
پیشتازی دوباره دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اقامه نماز بین دستگاه های دولتی استان
1397-9-3
رونمایی از ۲۲ آمبولانس پیشرفته در ناوگان اورژانس استان فارس
1397-9-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  12
کل بازديد نشریه:  16,957
بازدیدکنندگان برخط:  1