رئیس سازمان غذا و دارو: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری زمینه ها الهام بخش است1397-9-21

رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این دانشگاه را در کشور پیشرو دانست و گفت: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری از زمینه ها الهام بخش است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «غلامرضا اصغری» معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با همراهی دکتر «وحید مفید» مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت، با رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار کرده و با دستاوردهای این دانشگاه در حوزه تامین دارو و تجهیزات دارویی آشنا شد.

دکتر «اصغری» در این دیدار با تقدیر از تلاش های انجام گرفته و بیان اینکه این اقدامات می تواند به عنوان الگو به سایر دانشگاه های علوم پزشکی معرفی شود، افزود: تاثیر این اقدامات در تحول نظام سلامت دیده می شود.

او حمایت از شرکت های دارویی زنجیره دارو و همچنین تامین منابع ارزی در این حوزه را از اقدامات وزارت بهداشت معرفی کرد و از اختصاص سه و نیم میلیارد دلار به این حوزه خبر داد.

رئیس سازمان غذا و دارو، تامین دارو و منابع مالی و همچنین تقویت بیمه ها برای پرداخت مطالبات دانشگاه ها و زنجیره نقدینگی و تولید دارو را از اولویت های بخش دارو برشمرد.

مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت نیز با اشاره به آمار بالای مرگ و میر در اثر بیماری های ناشی از غذا در جهان که بخشی از این آمار مربوط به کودکان زیر پنج سال است، بر اهمیت تامین سلامت و امنیت غذایی تاکید کرد.

دکتر «وحید مفید» با بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای امنیت غذایی در کشور، به مدیریت مصرف نمک، به عنوان یکی از این اولویت ها اشاره کرد که به ویژه در نان های مصرفی، تحت نظارت قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز کاهش هزینه ها را اولویت مهم این دانشگاه عنوان کرد که با کمک بررسی وضعیت موجود و مدیریت کارآمد هزینه ها در بخش های مختلف بهداشتی، درمانی و دارویی در حال انجام است.

دکتر «علی بهادر» با اشاره به مراجعه مردم استان های همجوار به فارس برای دریافت خدمات سلامت، بر اهمیت حمایت از این استان برای توسعه خدمات رسانی، تاکید کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای ثمربخشی طرح تحول نظام سلامت در عرصه خدمات دارویی فارس، از پیگیری این موضوع در نشست های سیاستگذاری ستاد تحول سلامت دانشگاه خبر داد که تاکنون ۲۵ نشست از این ستاد برگزار شده و ۳۱۰ مصوبه به همراه داشته است.

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» با اعلام آمار کاهش ۳۵درصدی تعداد آزمایش ها در استان، بر اساس آمار مهرماه امسال نسبت به سال گذشته، این امر را تلاشی در این راستا برشمرد. 
او ضمن معرفی سامانه کنترل داروهای پرهزینه برای اعلام ماهانه داروهای پرهزینه از سوی بیمارستان های دانشگاه و صرفه جویی ۱۲ و نیم میلیارد ریالی در آنتی بیوتیک های پرهزینه طی ماه های تیر تا آبان در ۳۰ بیمارستان استان، از برگزاری هر دو هفته یک بار نشست های ستاد توزیع دارو با شرکت های توزیع دارو، برگزاری نشست های مشترک با تامین کنندگان و تولیدکنندگان اقلام پرمصرف تجهیزات پزشکی، تشکیل نشست های ماهانه کمیته حمایت از تولیدات داخل، رویت خدمات تصویربرداری و آزمایش های بیماران ارجاعی در بیمارستان مقصد، مداخله در اعمال جراحی گلوبال برای مدیریت دارو، لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی، اعلام تعداد مصرف آنتی بیوتیک مصرفی، بررسی مصرف میکروست ها و اجرای دستورالعمل فرآوری مجدد وسایل پزشکی در این دانشگاه خبر داد. 

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت، دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز دیگر اعضای حاضر در این نشست بودند که ضمن بیان دستاوردهای دانشگاه، دغدغه های خود را در حوزه دارو و ارتقای سلامت مردم استان با رئیس سازمان غذا و دارو در میان گذاشتند.

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه نیز به بیان اقدامات انجام گرفته در این مدیریت در زمینه مدیریت تامین و کنترل مصرف دارو، به عنوان دو محور اساسی فعالیت ها پرداخت.

دکتر «حسام درستی» ۳۰۵ میلیارد تومان صرفه جویی در حوزه دارو و تجهیزات دارویی در دانشگاه را حاصل مدیریت صحیح هزینه ها و اقدامات ابتکاری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانست.

دکتر «سیدابوالفضل هاشمی اصل » مدیر امور پشتیبانی و رفاهی و رئیس کمیته حمایت از تولیدات داخل دانشگاه نیز با اشاره به جایگاه کنونی استان فارس در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و توانمندی در حوزه علم و صنعت، از در دست بررسی بودن ۵۰ پروژه تولیدی و تجهیزات پزشکی خبر داد.

او با بیان توانمندی های فارس در این زمینه، صنایع دارویی و غذایی را نخستین صنعت فعال استان از نظر کمیت و درآمدزایی عنوان کرد.

بازدید رئیس سازمان غذا و دارو از یک شرکت داروسازی در شیراز

دکتر «اصغری» رئیس سازمان غذا و دارو با همراهی دکتر «خشنود» معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جمعی از مسوولان دانشگاه، در ادامه از یکی از شرکت های داروسازی در شیراز بازدید کرد. 


این شرکت در زمینه تولید محصولاتی نظیر کیسه، بطری، ویال های ۵ سی سی و ۱۰ سی سی svp، بسته بندی، اتوکلاو و تهیه محلول، با حضور دویست نفر نیرو فعالیت دارد.


دکتر اصغری در بازدید از بخش های مختلف این شرکت از نزدیک با روند فعالیت های آن آشنا شد و راهکارها و راهنمایی های لازم را در خصوص بهبود این روند ارائه کرد.

شرکت در همایش روز جهانی غذا که هم اکنون در حال برگزاری است، دیگر برنامه سفر امروز رئیس سازمان غذا و دارو به شیراز است./۱۰۱

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
توزیع ۱۲۵ پزشک متخصص جدید با ۱۳ رشته تحصیلی در استان فارس
1397-9-26
رئیس سازمان غذا و دارو: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری زمینه ها الهام بخش است
1397-9-21
معاون بهداشت دانشگاه مطرح کرد: ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها
1397-9-17
۱۰هزار کیلوگرم دارو و مکمل قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال در شیراز معدوم شد
1397-9-14
گشایش مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی»/ تاکید معاون وزیر بهداشت بر عزم جدی پژوهشگران و مسوولان برای کاهش تلفات حوادث ترافیکی
1397-9-8
بیش از۵۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالانه در هزینه های سلامت بیماران فارس با افتتاح گام نخست راه اندازی پرونده الکترونیک و اشتراک خدمات پاراکلینیک
1397-9-7
پیشتازی دوباره دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اقامه نماز بین دستگاه های دولتی استان
1397-9-3
رونمایی از ۲۲ آمبولانس پیشرفته در ناوگان اورژانس استان فارس
1397-9-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  40
کل بازديد نشریه:  9,564
بازدیدکنندگان برخط:  1