۱۰هزار کیلوگرم دارو و مکمل قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال در شیراز معدوم شد1397-9-14

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از امحای ۱۰ هزار کیلوگرم داروی قاچاق، تقلبی، موادمخدر و روانگردان، دست ساز و نیروزا، به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمد جواد خشنود» با اعلام این خبر گفت: در هفت ماه نخست سال جاری، حدود ۱۰ هزار کیلوگرم داروی قاچاق، تقلبی، موادمخدر و روانگردان، دست ساز و نیروزا، به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال، با تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی، امنیتی، قضایی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز کشف و در نتیجه با حضور معاون دادستان شیراز معدوم شد.


 

او با بیان اینکه استفاده از این نوع داروها به سلامت افراد جامعه آسیب می رساند، افزود: بیشتر دارو‌های کشف شده، قاچاق، تقلبی و دست ساز است که متاسفانه اکثر افراد با هدف پرورش اندام، چاق کننده و لاغری از آن‌ استفاده می کنند که اثرات سوءمصرف و عوارض جانبی فراوانی از جمله بیماری‌های قلبی، گوارشی، کلیوی و کبدی را به همراه دارد.

دکتر خشنود، با اشاره به اینکه مقادیر زیادی از این داروها در شیراز و صدرا کشف شده است، گفت: امروزه نیاز است مصرف کنندگان، مکمل های غذایی و دارویی خود را صرفا از داروخانه ها تهیه کنند و در دام تبلیغات غیر واقعی نیفتند.

معاون غذا و دارو دانشگاه، از تمام شهروندان تقاضا کرد هنگام خرید دارو و فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی به تاریخ مصرف مندرج بر روی بسته بندی محصول و برچسب اصالت نوع وارداتی این فرآوره‌ها توجه و در هنگام خرید با استعلام کد‌های مندرج بر روی برچسب اصالت توجه کنند.

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
توزیع ۱۲۵ پزشک متخصص جدید با ۱۳ رشته تحصیلی در استان فارس
1397-9-26
رئیس سازمان غذا و دارو: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری زمینه ها الهام بخش است
1397-9-21
معاون بهداشت دانشگاه مطرح کرد: ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها
1397-9-17
۱۰هزار کیلوگرم دارو و مکمل قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال در شیراز معدوم شد
1397-9-14
گشایش مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی»/ تاکید معاون وزیر بهداشت بر عزم جدی پژوهشگران و مسوولان برای کاهش تلفات حوادث ترافیکی
1397-9-8
بیش از۵۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالانه در هزینه های سلامت بیماران فارس با افتتاح گام نخست راه اندازی پرونده الکترونیک و اشتراک خدمات پاراکلینیک
1397-9-7
پیشتازی دوباره دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اقامه نماز بین دستگاه های دولتی استان
1397-9-3
رونمایی از ۲۲ آمبولانس پیشرفته در ناوگان اورژانس استان فارس
1397-9-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  34
کل بازديد نشریه:  12,843
بازدیدکنندگان برخط:  1