گشایش مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی»/ تاکید معاون وزیر بهداشت بر عزم جدی پژوهشگران و مسوولان برای کاهش تلفات حوادث ترافیکی1397-9-8

مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی» با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت و آیت الله «سیدعلی اصغر دستغیب» تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آیت الله «سیدعلی اصغر دستغیب» در این آغاز این آیین گفت: امید است که بهره برداری از این مجموعه بزرگ، مایه خیر و برکت برای تمامی مردم باشد و به ویژه ارتقای دانش جوانان در زمینه های علمی را به همراه داشته باشد. 

عزم جدی پژوهشگران و مسوولان شهری در کاهش تلفات تصادف ها و حوادث استان فارس

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت نیز که در این آئین حضور داشت با تاکید بر اینکه در این گونه مجموعه ها باید علاوه بر پرداختن به موضوع آموزش، به صورت ویژه به موضوع های پژوهشی پرداخته شود، گفت: در حال حاضر وظیفه دانشگاه تنها پرداختن به درمان و معالجه مردم نیست، بلکه وظیفه اصلی توجه به موضوع پژوهش به عنوان یک اقدام مهم چندوجهی با مشارکت مسوولان استان و سازمان راه برای کاهش مرگ و میر است. 


دکتر «رضا ملک زاده» با بیان اینکه استان فارس در حوادث ترافیکی بیشترین آمار مرگ و میر را در کشور داراست، اعلام کرد: در ۱۰ سال گذشته ۱۲ هزار نفر بر اثر تصادف ها و سوانح جاده ای جان خود را از دست داده اند، رقمی نزدیک به ۷۰۰ تا ۸۰۰ کشته در سال و نزدیک به ۱۰۰ هزار مجروح که تعداد زیادی از آنها به معلولیت دچار شده اند، آمار تلخی برای جامعه است.

او تاکید کرد: نخستین اقدام در این زمینه «پیشگیری» به عنوان وظیفه اصلی یک نهاد تحقیقاتی و پژوهشی برای تلاش در کاهش این میزان تلفات در جامعه است تا همه بیشتر برای ارتقای سیستم ایمنی جاده ها، مقررات راهنمایی و رانندگی و فرهنگ شهروندی تلاش کنند. 

آسیب شناسی کاهش تصادف ها و سوانح جاده ای با همکاری مشترک سیستم حمل و نقل جاده ای، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

سرپرست استانداری فارس با تاکید بر آموزه های دینی برای قدردانی مردم از دو نعمت بزرگ امنیت و سلامت، تلاش همه افراد و نهادهای مرتبط برای تامین منابع مالی این مجموعه در مسیر تامین سلامت جامعه را ارج نهاده و عنوان کرد: تلاش های اساتید پزشکی با کمک نیک اندیشان استان برای بهره برداری از این پروژه، در ارتقای نظام آموزشی، درمانی و سلامت جامعه نقش مهمی دارد. 

مهندس «یدالله رحمانی» اعلام کرد: در زمینه حوادث جاده ای، بخش عمده سلامت مردم بسته به تامین زیرساخت ها و تقویت قوانین و مقررات شهروندی است که لازم است با همکاری مشترک سیستم حمل و نقل جاده ای و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همچنین آسیب شناسی و انجام فعالیت های تحقیقاتی با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این اقدام در دستور کار قرار گیرد.

او با تقدیر از نیک اندیشان سلامت و استادان این مرکز درمانی، ابراز امیدواری کرد تا از ظرفیت ایجاد شده در توسعه و آموزش استان و کشور، بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته و روزانه شاهد فعالیت ها و اقدام های بزرگ استادان و نیک اندیشان این استان باشیم.

تلاش مسوولان دانشگاه و وزارت بهداشت برای بهره برداری از ۲مجموعه بزرگ دیگر در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی نیز هدف از راه اندازی این مجموعه را انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی عنوان کرد و از تلاش های نیک اندیشانه نیکوکاران در ساخت و بهره برداری این پروژه قدردانی کرد. 

دکتر «محمدهادی ایمانیه» ابراز امیدواری کرد تا تلاش های انجام شده در ارتقای آموزش و پژوهش انسان های دارای دانش و بینش بالا، سبب ارتقای اخلاق پزشکی و حرفه ای و انسانی هرچه بیشتر دانشجویان شود.

او این بنا را ثمره تلاش همه مسوولان دانشگاه، وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دانست و اعلام کرد: در تلاشیم که دو پروژه هاسپیس و درمانگاه جدید بیمارستان شهید دکتر چمران نیز به با همت خیرین به بهره برداری برسد.

دعوت از استادان و نیکوکاران برای توسعه علم و دانش

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ابراز امیدواری نسبت به توسعه خدمات نیک اندیشانه در عرصه سلامت استان، از خدمات نیکوکاران سلامت که با پیگیری دکتر «ایمانیه» رییس پیشین دانشگاه و استادان این مجموعه به ویژه استاد دکتر «محمدجعفر امامی» برای راه اندازی این مجموعه تلاش کرده اند، قدردانی کرد. 

دکتر «علی بهادر» با تاکید بر عزم جدی برای ترقی دانش در دانشگاه به کمک مرکز سلول های بنیادی و مرکز تحقیقات این مجموعه، گفت: در این راستا لازم است همه استادان به کمک نیکوکاران تلاش کنند تا با بهره برداری از این گونه مراکز آموزشی و پژوهشی، در توسعه علم و دانش گام برداریم.


استاد دکتر «محمدجعفر امامی» مدیرگروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تقدیر از نیک اندیشان و دست اندرکاران ساخت این پروژه، این تلاش بزرگ را نتیجه یک کار تیمی برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا این مجموعه انتظارات جامعه و استادان علمی این دانشگاه را برآورده سازد. 

انجام سالانه نزدیک به ۱۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز

رئیس بیمارستان شهید دکتر چمران با بیان اینکه سالانه نزدیک به ۱۰ هزار عمل جراحی تخصصی و فوق تخصصی ارتوپدی، ستون فقرات، مغز و اعصاب و تومورهای مغزی در این بیمارستان انجام می شود، گفت: این مرکز سالانه به حدود ۵۰ هزار بیمار اورژانسی به صورت سرپایی خدمات رسانی می کند.

دکتر «سیدعلی هاشمی» با معرفی بیشتر پروژه مرکز همایش های پژوهشی و آموزشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی» که به همت نیکوکاران ساخته شده است، توضیح داد: این مجموعه با زیربنای هزار و ۹۹۸ مترمربع در دو طبقه با مبلغی بیش از دو میلیارد تومان ساخته شده است.

او با اشاره به پیش بینی سالن همایش های آموزشی و پژوهشی با ظرفیت ۲۲۵ نفر در طبقه همکف و دو سالن برای کلاس های آموزشی با ظرفیت ۷۰ و ۶۰ نفره ادامه داد: در طبقه نخست این مجموعه نیز، سالن های کتابخانه و قرائت خانه، رایانه، مرکز تحقیقات، مخزن کتاب و انبار کتاب، اتاق اپراتور سالن همایش و دو سالن آموزشی برای انجام تحقیقات سلول های بنیادی و ارتوپدی اجرا شده است.

دکتر هاشمی ساخت این بنا را نتیجه دوراندیشی و برنامه ریزی استادانی بزرگ و آینده نگر همچون استاد دکتر امامی برشمرد. 


این آئین با حضور دکتر «رضا ملک زاده» معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«محمدهادی ایمانیه» مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها، مهندس «یدالله رحمانی» سرپرست استانداری فارس، مهندس «ساسان تاج گردون» رییس سازمان برنامه و بودجه استانداری فارس، اعضای هیات رییسه، استادان هیات علمی دانشگاه و جمعی از نیکوکارن عرصه سلامت برگزار و از استاد دکتر«محمدجواد امامی» و دست اندرکاران و نیک اندیشان این مرکز نیز، تقدیر شد./۱۰۳

پایان خبر

 

 

 
 
 
اخبار نشریه
توزیع ۱۲۵ پزشک متخصص جدید با ۱۳ رشته تحصیلی در استان فارس
1397-9-26
رئیس سازمان غذا و دارو: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری زمینه ها الهام بخش است
1397-9-21
معاون بهداشت دانشگاه مطرح کرد: ممنوعیت مصرف نمک دریا در بین خانواده ها
1397-9-17
۱۰هزار کیلوگرم دارو و مکمل قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال در شیراز معدوم شد
1397-9-14
گشایش مرکز همایش های آموزشی پژوهشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی»/ تاکید معاون وزیر بهداشت بر عزم جدی پژوهشگران و مسوولان برای کاهش تلفات حوادث ترافیکی
1397-9-8
بیش از۵۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالانه در هزینه های سلامت بیماران فارس با افتتاح گام نخست راه اندازی پرونده الکترونیک و اشتراک خدمات پاراکلینیک
1397-9-7
پیشتازی دوباره دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اقامه نماز بین دستگاه های دولتی استان
1397-9-3
رونمایی از ۲۲ آمبولانس پیشرفته در ناوگان اورژانس استان فارس
1397-9-3
 
 
بازديدامروز نشریه:  13
کل بازديد نشریه:  12,822
بازدیدکنندگان برخط:  1