تاکید رئیس دانشگاه بر توسعه فعالیت های دانشکده علوم توانبخشی برای کمک به جانبازان و معلولان

ejournal ejournal

1397-4-13

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه بازدیدهای هفتگی از مراکز آموزشی و دانشکده های دانشگاه، در بازدید از دانشکده علوم توانبخشی، از نزدیک فعالیت های این دانشکده را بررسی کرد.

 

 

 به گزارش«وب دا» در شیراز، دکتر «علی بهادر» در این بازدید با همراهی دکتر «مصباح شمس» معاون آموزشی، دکتر «مهرداد شریفی» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، دکتر «عبدالحسین فرح بخش» رییس حوزه ریاست و دکتر «اکبر اجرائی» مدیر روابط عمومی دانشگاه از بخش های مختلف این دانشکده، بازدید کرد.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه علوم توانبخشی، گفت: این امر در کشور ما، به دلیل لزوم خدمات رسانی به جانبازان دچار قطع یا نارسایی عضو، اهمیت بیشتری می یابد.

دکتر «بهادر» در ادامه برای همکاری دانشگاه در راستای توسعه فعالیت های دانشکده علوم توانبخشی در زمینه تولید پروتز و اورتز، با هدف کمک به جانبازان جنگ تحمیلی، معلولان و دیگر بیماران، اعلام آمادگی کرد.

دیگر تاکید رئیس دانشگاه در این بازدید، توسعه همکاری های این دانشکده با کشورهای همسایه، در راستای گسترش دانش و خدمات توانبخشی بود.

 

 

دکتر «محسن رازقی» رییس دانشکده علوم توانبخشی در دیدار با مسوولان دانشگاه، با اشاره به آغاز به کار فعالیت این دانشکده از سال ۱۳۵۶، گفت: هم اکنون این دانشکده دارای هشت کلاس، هفت کارگاه آموزشی و یک مجموعه کلینیک آموزشی درمانی، سه آزمایشگاه، یک سالن مولاژ، سالن آمفی تئاتر، مرکز رایانه و کتابخانه و شامل گروه‌های آموزشی فیزیوتراپی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، فیزیوتراپی ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد، گروه ارگونومی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به صورت مشترک با دانشکده بهداشت است.

 

او تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده را ۳۰ عضو عنوان کرد و افزود: همچنین ۳۰۳ دانشجوی کارشناسی،۷۷ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۷ دانشجو در مقطع دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشکده علوم توانبخشی همچنین فعالیت های این دانشکده در راستای بسته های تحول و نوآوری در نظام آموزش پزشکی را بیان کرد و گفت: اقدام به تاسیس و فعال‌سازی شرکت دانش بنیان در حیطه علوم توانبخشی با هدف حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم، شروع روند الکترونیکی کردنlog book های فیلدهای بالینی در گروه‌های آموزشی مختلف، تغییر در برنامه چهار ساله گروه‌های آموزشی و بازنگری و تغییر کوریکولوم گروه‌های آموزشی با رویکرد سالمندی و بیماری‌های غیرواگیر، با هدف آموزش پاسخگو و عدالت محور از جمله برنامه های علملیاتی حیطه آموزشی دانشکده علوم توانبخشی در این راستا بوده است.

 

 

دکتر «رازقی» ادامه داد: راه اندازی رشته های شنوایی شناسی و ارتوپدی فنی، راه اندازی مرکز خدمات توانبخشی «ایثار» با همکاری مرکز بنیاد شهید و ایثارگران، راه اندازی درمانگاه خدمات توانبخشی بیماران پروانه ای، راه اندازی درمانگاه خدمات توانبخشی بی‌اختیاری ادراری، راه اندازی کلینیک سیستیک فیبروزیس در سطح برنامه ریزی، راه اندازی کلینیک توانبخشی قلبی در سطح برنامه ریزی، تدوین اخلاق حرفه ای فیزیوتراپی درسطح کشوری و طبق بسته اعتلای اخلاق حرفه ای، اعلام آمادگی و انتخاب دانشکده علوم توانبخشی به‌ عنوان دانشکده مبنا برای مجازی سازی و ارتقای آموزش مجازی در دانشکده، از جمله فعالیت‌های انجام شده در این مرکز بوده است.

او در ادامه، کتابخانه دکتر «کاظمی» را به عنوان منبعی غنی در علوم توانبخشی در کشور معرفی کرد که با دارا بودن بیش از هشت هزار جلد کتاب فارسی و لاتین، در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گرفته است.

 

رییس دانشکده علوم توانبخشی همچنین به فعالیت های این دانشکده در زمینه توانمندسازی دانشجویان اشاره کرد و گفت: کمیته تحقیقات دانشکده توانبخشی با برگزاری سالانه کنگره ملی دانشجویی افق های نوین در علوم توانبخشی از سال ۱۳۹۰ به طور مداوم و توانمندسازی دانشجویان برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و همچنین تشویق و ایجاد انگیزه برای دانشجویان به عنوان یکی از کمیته های فعال دانشجویی دانشگاه، در حال فعالیت است.

دکتر «رازقی» تلاش در راستای سیاست گذاری تحقیقات توانبخشی، با هدف ارتقای دانش این حوزه، تدوین و انجام تحقیقات کاربردی و همچنین تربیت نیروی انسانی و محققان توانمند در زمینه های مختلف توانبخشی را از جمله اهداف و چشم اندازهای این دانشکده برشمرد.

دکتر «بهادر» رئیس دانشگاه و هیات همراه، از بخش‌های مختلف دانشکده علوم توانبخشی از جمله استروپ، ارتوپدی، تمرین درمانی، کلینیک شنوایی سنجی، ادیومتری، گفتاردرمانی، کاردرمانی، کتابخانه، سلف سرویس، سالن مولاژ و کلاس‌های آموزشی دیدن کردند.

همچنین نماینده دانشجویان دانشکده علوم توانبخشی مسایل دانشجویان این دانشکده را با رئیس و مسوولان دانشگاه، در میان گذاشت./۱۰۳

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)؛ پذیرای ماهانه بیش از ۵۰۰ مورد مسمومیت غذایی و دارویی/ توجه جدی به شستشوی صحیح میوه و سبزی برای پیشگیری از مسمومیت ها
1397-4-23
کاهش شاخص مرگ داخل بیمارستانی کودکان در فارس
1397-4-20
راه اندازی کلینیک طب سنتی در بیمارستان مادر و کودک شوشتری
1397-4-19
تجهیز آزمایشگاه علوم اعصاب به معتبرترین سامانه های ارزیابی عصب شناختی با استاندارد جهانی
1397-4-19
بیشتر بدانیم: زایمان در آب از زبان یک متخصص زنان و زایمان
1397-4-17
تاکید رئیس دانشگاه بر تلاش برای کاهش بلاتکلیفی بیماران در مراکز درمانی
1397-4-17
راه اندازی مقطع دکتری تخصصی ۲ رشته جدید در دانشکده پزشکی
1397-4-16
تاکید رئیس دانشگاه بر توسعه فعالیت های دانشکده علوم توانبخشی برای کمک به جانبازان و معلولان
1397-4-13
افتخارآفرینی تکنسین های اورژانس فارس با کسب ۲ رتبه نخست از چهار بخش المپیاد کشوری
1397-4-12
وزیر بهداشت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از چند دهه گذشته، منشا اثر بوده است
1397-4-8
 
 
بازديدامروز نشریه:  10
کل بازديد نشریه:  14,081
بازدیدکنندگان برخط:  1