یک مقام آگاه اعلام کرد: سرطان‌زا بودن محصولات فروشگاه بستنی، شایعه است!1397-3-27

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انتشار شایعه ای در فضای مجازی، به نقل از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر سرطان‌زا بودن محصولات یکی از فروشگاه های بستنی و لزوم مراجعه مردم برای انجام آزمایش، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تا کنون هیچ خبری در این زمینه منتشر نکرده و این خبر جعلی است. 

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "عبدالرسول همتی" افزود: تمامی اقدامات بهداشتی در برخورد با مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بر اساس قانون اصلاح ماده ۱۳ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و شیوه‌نامه های مربوط به آن، اجرا می شود.

او با بیان اینکه در روزهای اخیر نیز تعدادی از واحدهای صنفی، به دلیل تخلف بهداشتی، با مراجعه بازرسان، تعطیل شده‌اند، ادامه داد: در بازرسی های کارشناسان، از برخی محصولات این واحدها نیز نمونه‌برداری انجام شده که با استاندارهای بهداشتی، مطابقت لازم را نداشته است.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند جاری صدور اخطار و تعطیلی مراکزی که بهداشت را در تهیه و توزیع مواد غذایی رعایت نمی کنند، افزود: این مراکز به دلیل مشکلات بهداشتی، به مراجع قضایی معرفی شده و در صورت تکرار تخلف، تعطیل می شوند، اما پس از رفع مشکلات و نواقص و رعایت استانداردهای لازم، بازگشایی شده و مجوز ادامه فعالیت آن‌ها صادر می شود.

این مقام مسوول در ادامه گفت: در سال گذشته، در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۸۴۲ واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی شده که ۳۵۲ مورد به دلیل بی توجهی به اخطارها، تعطیل شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم استان فارس خواست تا در کنار نظارت های بازرسان بهداشتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را برای پیگیری، با کارشناسان سامانه تلفنی ۱۹۰ که به صورت شبانه روزی فعال است، در میان بگذارند.

دکتر همتی از عموم کاربران فضای مجازی همچنین خواست تا اخبار حیطه سلامت را تنها از منابع رسمی پایگاه اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی www.sums.ac.ir و یا کانال های مجازی معرفی شده در این پایگاه، دنبال کرده و در این زمینه از انتشار و توجه به شایعاتی که از منابع نامشخص دریافت می شود، پرهیز کنند./۱۰۴

پایان خبر

 

 
 
 
اخبار نشریه
اشتغال بیش از ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان دانشکده پرستاری لامرد در مراکز درمانی کشور
1397-3-28
یک مقام آگاه اعلام کرد: سرطان‌زا بودن محصولات فروشگاه بستنی، شایعه است!
1397-3-27
تفاوت زایمان فیزیولوژیک و طبیعی از زبان متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1397-3-27
بیماری ام.اس از زبان متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ مراقب دریافت کافی ویتامین D باشیم!
1397-3-26
رئیس بخش جراحی قلب نمازی خبر داد: انجام ۱۶هزار و ۷۵۰ جراحی قلب در بیمارستان نمازی
1397-3-21
تعطیلی مرکز جراحی فاقد مجوز قانونی در شیراز
1397-3-20
بیماری آب سیاه از زبان یک متخصص چشم
1397-3-9
یک نکته سلامتی: آنچه باید در مورد پوسیدگی دندان‌ها بدانیم
1397-3-8
اعزام یونیت سیار دندانپزشکی به مناطق حاشیه شهر شیراز با هدف ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان
1397-3-6
راه اندازی دستگاه "اسلیت لمپ" در مرکز آموزشی درمانی خلیلی با هدف توسعه خدمات چشم پزشکی
1397-3-1
 
 
بازديدامروز نشریه:  33
کل بازديد نشریه:  17,164
بازدیدکنندگان برخط:  1