معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: برقراری بیش از 28 هزار تماس تلفنی در مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس برای پیگیری سلامت مردم در ایام نوروز

ejournal ejournal

1397-1-18


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به 24 ساعته بودن خدمات مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس (MCMC)، گفت: این مرکز در روزهای بیست و هشتم اسفند 96 تا پایان 13 فروردین امسال، پاسخگوی 28 هزار و 557 مورد تماس تلفنی بوده است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "عبدالخالق کشاورزی" با اعلام این خبر، گفت: ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ایام نوروز، به صورت شبانه روزی فعال بوده و کار خدمات رسانی به مردم در زمینه های بهداشت، درمان و دارو، مورد پایش قرار گرفته است.

او با بیان اینکه مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) در ایام نوروز به صورت 24 ساعته فعال بوده و مسایل مرتبط با سلامت مردم، شرایط تجهیزات پزشکی، داروهای موردنیاز، سلامت مادران باردار پرخطر، کودکان پرخطر و موارد بیماری های واگیر را پایش می کند، افزود: موارد مرتبط، از سراسر استان به این مرکز منعکس شده و مورد پیگیری قرار می گیرد.

34 بازدید نظارتی در نوروز با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه

معاون درمان دانشگاه از مجموع بیش از 28 هزار تماس تلفنی این مرکز طی ایام نوروز، بیش از 11هزار مورد را مربوط به تماس های مردمی و 17هزار مورد را نیز تماس کارشناسان این مرکز، برای پیگیری موارد گزارش شده اعلام کرد و ادامه داد: در همین بازه زمانی، کارشناسان مرکز پایش، 373 مورد بازدید از مراکز درمانی دولتی و خصوصی، درمانگاه ها، مراکز دندانپزشکی و مراکز ترک اعتیاد سوء مصرف مواد مخدر داشته اند؛ همچنین اعضای هیات رئیسه دانشگاه نیز با همراهی مدیران معاونت درمان، در 34 بازدید، کار نظارت بر خدمات را به صورت مستقیم، انجام داده اند.

دکتر کشاورزی به هماهنگی اعزام و انتقال بیماران، به عنوان خدمتی دیگر از این مرکز یاد کرد و افزود: در این ایام، هزار و 372 مورد درخواست پذیرش به ستاد هدایت مرکز پایش اعلام شده که 896 مورد از شهرستان های استان فارس، 85 مورد از استان های همجوار و 391 مورد از بیمارستان ها و مراکز درمانی شیراز بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از اطلاع رسانی تلفنی به کمک کارشناسان این مرکزف به عنوان خدمتی دیگر یاد کرد و گفت: کارشناسان این مرکز، 308 مورد اطلاع رسانی در زمینه های مختلف دارویی، آزمایشگاهی، رادیولوژی، پزشک خانواده، طرح تحول نظام سلامت و موارد مشابه را به عموم مردم و همکاران بهداشتی درمانی ارائه داده اند.

پایش بخش های فوریت و اتفاقات بیمارستان ها با دوربین های نظارتی، مورد دیگری بود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آنان اشاره کرد و ادامه داد: این موارد پس از ثبت، به صورت آنی مورد پیگیری قرار می گیرد که در ایام نوروز نیز با دقت وِیژه ای مورد توجه قرار گرفته است؛ همچنین در همین بازه زمانی، سلامت 572 مورد مادر باردار در معرض خطر و 104 مورد کودک در معرض خطر، پایش شده است.

بیش از 16هزار مورد بازدید مسوولان شبکه های بهداشت و درمان در ایام نوروز

دکتر کشاورزی افزود: بر اساس گزارش نوروزی شبکه های بهداشت و درمان، 408 مورد گزارش روزانه از شبکه های بهداشت و درمان استان اعلام شده است که در مجموع شامل بیش از 16هزار مورد بازدید مسوولان شبکه ها از بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب های خصوصی، مراکز پاراکلینیکی، داروخانه ها، پایگاه های اورژانس، مراکز بهداشتی درمانی، خانه های بهداشت، مراکز اقامتی، مراکز اسکان مسافران نوروزی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز زیارتی تفریحی و دیگر مراکز مرتبط با سلامت مردم بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: با وجود وسعت پوشش خدمات اورژانس و درمان و حضور فعال پلیس راهور و نیروهای امدادی در استان فارس، باز هم شاهد مرگ هموطنانمان در جاده ها بودیم و این در حالی است که در صورت رعایت مقررات و عدم سرپیچی از قانون، بسیاری از ین موارد قابل پیشگیری بوده و خانواده های زیادی در ایام نوروز داغدار نمی شدند.

او مجموع مراجعه به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیست و هشتم اسفند تا پایان سیزدهم فروردین را ۱۷۸ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: ازین تعداد، حدود۱۵۷ هزار نفر سرپایی مداوا و ۲۱ هزار نفر بستری شده اند.

کاهش 23درصدی آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن

دکتر کشاورزی همچنین با ابراز خرسندی از کاهش 23درصدی آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن نسبت به سال گذشته، خواستار توجه بیشتر مردم به رعایت نکات ایمنی شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افزایش 38درصدی آمار مصدومان سوانح ترافیکی بستری در مراکز درمانی نسبت به سال قبل، در ایام نوروز خبر داد که از هزار و 313 نفر به هزار و 808 نفر رسیده است.

او در پایان از مجموعه همکاران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سراسر استان که در ایام نوروز نیز، سلامت مردم را بر هر امری مقدم دانسته و در امر خدمت رسانی به مردم استان، زائران سومین حرم اهل بیت(ع) و مسافران نوروزی کوشا بوده اند، تقدیر کرد.

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین تکریم و معارفه روسای 5بیمارستان شیراز: هر تلاشی در دانشگاه باید در مسیر ارتقای کلی مجموعه باشد
1397-1-22
همکاری گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بنیاد Sense Cultural برای افزایش آگاهی از اوتیسم
1397-1-21
اعزام سومین گروه روانشناسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به منطقه زلزله زده کرمانشاه
1397-1-20
ارائه خدمات تخصصي و عمومي دندانپزشكي با تعرفه دولتی در مجتمع درمانگاهي تخصصي و فوق تخصصي قطب الدين
1397-1-19
مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس خبر داد: 35پروژه عمرانی در دست اجرا، به همت نیک اندیشان عرصه سلامت فارس
1397-1-19
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: برقراری بیش از 28 هزار تماس تلفنی در مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس برای پیگیری سلامت مردم در ایام نوروز
1397-1-18
دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)
1397-1-18
تعطیلی دو مركز پوست، مو وزيبايي فاقد مجوز هاي قانوني در شیراز
1397-1-18
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: انجام بیش از 41هزار بازرسی بهداشتی در ایام نوروز
1397-1-18
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: قریب به 16 هزار ماموریت امدادی اورژانس فارس در ایام نوروز/ انجام 3390 عمل جراحی در مراکز درمانی فارس
1397-1-18
 
 
بازديدامروز نشریه:  108
کل بازديد نشریه:  16,704
بازدیدکنندگان برخط:  1