رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: قریب به 16 هزار ماموریت امدادی اورژانس فارس در ایام نوروز/ انجام 3390 عمل جراحی در مراکز درمانی فارس

ejournal ejournal

1397-1-18

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمادگی مجموعه این دانشگاه برای خدمت رسانی در ایام نوروز، انجام  16 هزار ماموریت امدادی اورژانس فارس و فعالیت شبانه روزی خدمات بهداشت و درمان را، نمودی از این امادگی دانست.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "علی بهادر" با بیان اینکه با توجه به گردش پذیر بودن استان فارس در ایام نوروز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و با دارا بودن جاذبه های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد و بر اساس برنامه ریزی های ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تمامی مجموعه دانشگاه برای خدمت رسانی در ایام تعطیلات نوروزی، بسیج شدند، افزود: در این ایام، مراکز درمانی فارس، پذیرای بیش از 178 هزار مراجعه کننده بودند که بیش از 21 هزار بیمار در مراکز درمانی بستری شده و بیش از 156هزار نفر نیز به صورت سرپایی خدمات لازم را دریافت کرده و مداوا شده اند.

او انجام سه هزار و 390 عمل جراحی در مراکز درمانی استان را نمود گویای آمادگی پزشکان و تیم های درمانی برای خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی عنوان کرد و ادامه داد: در این ایام، متوسط روزانه تعداد پزشکان حاضر در بیمارستان های زیرمجموعه این دانشگاه، پانصد پزشک و متوسط روزانه تعداد متخصصان مقیم نیز 140 پزشک متخصص بوده است.

دکتر بهادر همچنین با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای تامین سلامت و امنیت دارویی مردم و مسافران نوروزی، از انجام بیش از 166 بازدید نظارتی در استان از داروخانه ها و همچنین بازدیدهای انجام شده از صنایع غذایی خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ادامه با معرفی خدمات مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس، به عنوان مرکزی فعال در تمام ایام سال و ساعات شبانه روز برای پاسخگویی به مردم در زمینه فرآیندها و خدمات درمانی، اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود، ایام نوروز در این مرکز، بیش از 28 هزار تماس تلفنی برقرار شده که بخشی از آن، شامل پرسش های مردمی بوده و بخشی نیز برای پیگیری خدمات رسانی به مردم انجام شده است.

دکتر بهادر ادامه داد: بر اساس آمارهای اورژانس فارس نیز از مجموع دو هزار و 667ماموریت مربوط به سوانح ترافیکی، سه هزار و 432هموطن مصدوم شده و به آنان ارایه خدمت شده است.

او همچنین از 36سورتی پرواز بالگردهای اورژانس هوایی فارس خبر داد که 16 مورد آن، پرواز بالگرد اورژانس هوایی شیراز و مابقی نیز مربوط به جهرم و لار بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آمار امیدوارکننده کاهش مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خبر داد که امسال علاوه بر اینکه موردی از فوتی نداشته است، از 148 نفر در سال گذشته، به 81 نفر رسیده است.

این مقام مسوول، اضافه کرد: در کنار خدمات درمانی، بخش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز کار خود را برای تامین سلامت مردم و مسافران نوروزی، از روزهای پایانی اسفند آغاز کردند و تنها در روزهای بیست و هشتم اسفند تا سیزدهم فروردین، بیش از 41هزار بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن و سامانه های آبرسانی، اماکن بین راهی و دیگر مراکز مرتبط با سلامت مردم، انجام گرفته است که قریب به 20 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی نیز در این بازدیدها شناسایی و معدوم شد.

دکتر بهارد ضمن قدردانی از تمامی مجموعه دانشگاه برای همکاری در امر تامین سلامت مردم، ابراز امیدواری کرد که در سال جدید، شاهد ارتقای سلامت مردم و تحقق بیش از پیش اهداف طرح تحول نظام سلامت در کشور باشیم.

پایان خبر

 
 
 
اخبار نشریه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین تکریم و معارفه روسای 5بیمارستان شیراز: هر تلاشی در دانشگاه باید در مسیر ارتقای کلی مجموعه باشد
1397-1-22
همکاری گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بنیاد Sense Cultural برای افزایش آگاهی از اوتیسم
1397-1-21
اعزام سومین گروه روانشناسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به منطقه زلزله زده کرمانشاه
1397-1-20
ارائه خدمات تخصصي و عمومي دندانپزشكي با تعرفه دولتی در مجتمع درمانگاهي تخصصي و فوق تخصصي قطب الدين
1397-1-19
مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس خبر داد: 35پروژه عمرانی در دست اجرا، به همت نیک اندیشان عرصه سلامت فارس
1397-1-19
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: برقراری بیش از 28 هزار تماس تلفنی در مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس برای پیگیری سلامت مردم در ایام نوروز
1397-1-18
دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)
1397-1-18
تعطیلی دو مركز پوست، مو وزيبايي فاقد مجوز هاي قانوني در شیراز
1397-1-18
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: انجام بیش از 41هزار بازرسی بهداشتی در ایام نوروز
1397-1-18
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: قریب به 16 هزار ماموریت امدادی اورژانس فارس در ایام نوروز/ انجام 3390 عمل جراحی در مراکز درمانی فارس
1397-1-18
 
 
بازديدامروز نشریه:  122
کل بازديد نشریه:  16,718
بازدیدکنندگان برخط:  1