مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس خبر داد: 35پروژه عمرانی در دست اجرا، به همت نیک اندیشان عرصه سلامت فارس

ejournal ejournal

1397-1-19


مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با اشاره به اینکه امسال، این مجمع در فارس، وارد شانزدهمین سال فعالیت خود می شود، از در دست اجرا بودن 35 پروژه عمرانی فعال، به همت نیک اندیشان عرصه سلامت فارس، در حال حاضر خبر داد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "علی اکبر رامجردی" در جمع اصحاب رسانه فارس، با ارائه گزارشی از مهم ترین خدمات این مجمع در سال گذشته و با هدف ارتقای سلامت در استان، گفت: در طی پانزده سالی از که فعالیت این مجمع گذشت، مراحل سیطره بر نیازهای حوزه سلامت را پشت سر گذاشتیم و هم اکنون به سمت بازنگری در سیاست ها در کنار توجه به امر پیشگیری، آموزش، بهداشت و حمایت حرکت می کنیم.

او با اشاره به نیاز به حمایت، تجهیز، اداره و تامین هزینه مراکز ساخته شده، از برنامه ریزی این مجمع برای گنجاندن این خدمات در مجموعه فعالیت خود خبر داد و افزود: همچنین تکمیل مراکز در دست ساخت نیز، هم اکنون در حال انجام است.

 فارس؛ پیشتاز عرصه های نیکوکاری سلامت کشور

دکتر رامجردی از پیشتازی این مجمع، در میان مجامع خیرین تامین سلامت کشور، در سال گذشته، همچون سال های پیش خبر داد و افزود: در جشنواره ملی عمران سلامت، که سال گذشته با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، مجمع خیرین تامین سلامت فارس، به عنوان برگزیده مجامع خیرین تامین سلامت کشور، مورد تجلیل قرار گرفت و در آمارهای وزارت بهداشت نیز، در بالاترین میزان امتیازبندی هستیم.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس، تقدیر از تلاش های 76نیکوکار برگزیده سلامت استان و تجلیل از هشت تلاشگر برتر سال را دیگر فعالیت های این مجمع در سال گذشته برشمرد و ادامه داد: با اقدام به ایجاد سامانه نیازسنجی، هزار و 962 نیاز در سامانه بارگذاری شد که برخی مربوط به مراکز دانشگاهی و بخشی نیز در واحدهای خیریه بوده است.

تکمیل شوراهای خیرین در مراکز استان، دیگر خدمتی بود که مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس، به عنوان تلاش های سال گذشته این مجمع از آن نام برد و افزود: در همین راستا، با هماهنگی معاونت های درمان و اجتماعی، کار تاسیس شورای خیرین در بیمارستان های شهید دکتر فقیهی، شهید دکتر چمران و نمازی در سال گذشته آغاز شد که امسال نیز امیدواریم با برنامه ریزی های انجام گرفته، رونق یابد تا نیازها به کمک این شوراها به مجمع انتقال یافته و با نیک اندیشان، به اشتراک گذاشته شود.

حمایت نیک اندیشان سلامت فارس از دانشجویان

دکتر رامجردی در ادامه به حمایت از بیماران نیازمند در مجمع خیرین تامین سلامت فارس اشاره کرد و گفت: همچنین با راه اندازی صندوق حمایت از دانشجویان، در سال 96، 790میلیون کمک در سال گذشته به این صندوق اهدا شد؛ اردوهای نورآوران سلامت نیز دیگر خدمت این مجمع است که در سال گذشته، در مناطق محروم شهرستان های فیروزآباد، اقلید و سپیدان برگزار شد و با ارائه بیش از هفت هزار و سیصد خدمت چشم پزشکی و بیست هزار و ششصد خدمت دندانپزشکی به ارزش چهار میلیارد تومان همراه بود که از فرمانداران، نمایندگان مجلس و دیگر مسوولان شهرستان ها می خواهیم نیازهای مربوط به منطقه خدمت خود را در زمینه سلامت، برای تداوم این برنامه، به ما اعلام کنند و در حال توسعه خدمات این اردوها در زمینه های اطفال و زنان نیز هستیم.

"همیاران سلامت"؛ طرحی برای یاری بیمارن و همراهان آنان

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس همچنین با معرفی طرح "همیاران سلامت"، گفت: این طرح با کمک بازنشستگان داوطلب دانشگاه، هم اکنون در بیمارستان های شهید دکتر چمران، شهید دکتر فقیهی، شهید رجایی و نمازی آغاز شده و در ابتدای ورود بیمار، یک همیار سلامت، با استقبال از بیمار و همراهانش، ضمن هدایت و کمک، سعی در آرامش بخشی و رفع تنش فرد را دارد.

دکتر رامجردی از انعقاد بیش از 140 مورد تفاهمنامه در سال 96 با نیک اندیشان عرصه سلامت خبر داد که با یک روند افزایشی، 81میلیارد و پانصد میلیون تومان از آن محقق شده که 80درصد این تفاهمنامه ها در زمینه های عمرانی بوده و بیشترین حجم خدمات آن، به ترتیب پس از 76درصد در زمینه درمان، 10درصد برای امور بهداشتی، 10 درصد مراکز خیریه و مابقی نیز برای امور کمک به دانشجویان، آموزش و مواردی از این دست بوده است.

فعالیت 34شورای خیرین سلامت در شهرستان های فارس

در ادامه، دکتر "محمدرضا عالی منش" معاون امور شهرستان های مجمع خیرین تامین سلامت فارس، با بیان اینکه در پی تاسیس این مجمع در شیراز، نیک اندیشان استان نیز از تاسیس شوراهای زیرمجموعه مجمع در شهرستان های دیگر استان استقبال کردند، گفت: هم اکنون 34شورای خیرین سلامت در فارس، فعالیت دارد که 22 میلیارد و هشتصد میلیون تومان از مجموع ارزش ریالی تفاهمنامه های سال گذشته را به خود اختصاص داده اند و هم اکنون به همت این نیکوکاران، 29 پروژه در استان، در حال احداث است.

اهدای 14قطعه زمین با 23هزار و هشتصد مترمربع، اهدای ملک، تجهیزات درمانی و یا خودرو، در کنار ساخت مراکز جامع سلامت، پایگاه های اورژانس، مراکز بهداشتی درمانی، پایگاه سلامت و همچنین مرکز قلب و عروق شهرستان آباده، از جمله خدماتی بود که معاون امور شهرستان های مجمع خیرین تامین سلامت فارس به عنوان کمک های محقق شده نیک اندیشان سلامت شهرستان های فارس، در سال گذشته نام برد.

 

با موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا(س) آشنا شویم

مهندس "سید اعظم رضوی" مدیرعامل موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا(س) نیز در ادامه با معرفی این موسسه، گفت: در سال 1386، با تلاش های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجمع خیرین تامین سلامت فارس، این موسسه در حمایت از بیماران نیازمند تاسیس شد.

او افزود: پس از شناسایی بیماران و ارزیابی شرایط آنان به کمک مددکاران موسسه، کمک های نیکوکاران در زمینه تامین هزینه های درمانی، هدایت می شود.

مهندس رضوی اعطای وام قرض الحسنه، کمک های دارویی، مشاوره و مددکاری، معرفی به مراکز همکار و اسکان همراهان بیماران را از جمله خدمات این موسسه نام برد و گفت: در سال 96، هشت میلیارد تومان وام قرض الحسنه، به دو هزار و چهارصد نفر اعطا شد، همچنین اسکان بیش از 11هزار همراه بیمار، در 19اقامتگاه همراهان بیمار فارس و بیش از 6هزار مورد مشاوره و معرفی به مراکز، دیگر تلاش های این موسسه در تامین نیازهای بیماران بوده است.

موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا(س) در ساختمان شماره دو دانشگاه علوم پزشکی، واقع در خیابان انقلاب(مشیر فاطمی) فعالیت دارد و علاقه مندان برای همکاری با این موسسه، می توانند با شماره تلفن 32331070 یا 32301010 تماس گرفته و با راه های کمک به این موسسه، آشنا شوند.

پایان خبر 

 
 
 
اخبار نشریه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین تکریم و معارفه روسای 5بیمارستان شیراز: هر تلاشی در دانشگاه باید در مسیر ارتقای کلی مجموعه باشد
1397-1-22
همکاری گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بنیاد Sense Cultural برای افزایش آگاهی از اوتیسم
1397-1-21
اعزام سومین گروه روانشناسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به منطقه زلزله زده کرمانشاه
1397-1-20
ارائه خدمات تخصصي و عمومي دندانپزشكي با تعرفه دولتی در مجتمع درمانگاهي تخصصي و فوق تخصصي قطب الدين
1397-1-19
مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس خبر داد: 35پروژه عمرانی در دست اجرا، به همت نیک اندیشان عرصه سلامت فارس
1397-1-19
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: برقراری بیش از 28 هزار تماس تلفنی در مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس برای پیگیری سلامت مردم در ایام نوروز
1397-1-18
دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)
1397-1-18
تعطیلی دو مركز پوست، مو وزيبايي فاقد مجوز هاي قانوني در شیراز
1397-1-18
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: انجام بیش از 41هزار بازرسی بهداشتی در ایام نوروز
1397-1-18
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد: قریب به 16 هزار ماموریت امدادی اورژانس فارس در ایام نوروز/ انجام 3390 عمل جراحی در مراکز درمانی فارس
1397-1-18
 
 
بازديدامروز نشریه:  135
کل بازديد نشریه:  16,731
بازدیدکنندگان برخط:  1