راه اندازی درمانگاه قلب و شبکیه: 2 خدمت جدید در بیمارستان شهید آیت الله دستغیب

ejournal ejournal

1396-10-3

مدیر بیمارستان شهید آیت الله دستغیب، از راه اندازی دو خدمت درمانگاه جدید شبکیه و درمانگاه قلب در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، " حسین زارعی" از راه اندازی درمانگاه تخصصی ویژه بیماران شبکیه، با ارائه خدمات معاینه، تزریق داخل چشمی داروی "اوستین" و لیزر و نیز ارائه خدمت در درمانگاه قلب با حضور اساتید و متخصصان قلب و عروق با انجام اکوی قلب کودکان و بزرگسالان، در این بیمارستان خبر داد.

او با بیان اینکه درمانگاه جدید شبکیه، با حضور چشم پزشک فوق تخصص شبکیه در این بیمارستان فعال شده است، افزود: به دلیل اینکه بیماران دیابتی مستعد ابتلا به بیماری های شبکیه چشم هستند، راه اندازی این خدمت جدید، کمک شایانی در زمینه توسعه خدمات دولتی به این طیف از بیماران است.

او از برنامه ریزی برای انجام اعمال جراحی شبکیه در اتاق عمل این بیمارستان، در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر بیمارستان شهید آیت الله دستغیب، ادامه داد: درمانگاه قلب نیز مجهز به جدیدترین دستگاه "اکوکاردیوگراف" است که با حضور اساتید و متخصصان قلب و عروق، آغاز به کار کرده است و علاوه بر ارائه خدمات به بیماران قلبی، امکان انجام اکوی داپلر رنگی، تشخیص ضایعات مادرزادی قلب نوزاد و تشخیص بیماری های دریچه های قلب و اکوی قلب جنین نیز در این بیمارستان امکان پذیر شده است.

خدمات بیمارستان شهید آیت الله دستغیب شامل بخش های بستری اورژانس کودکان، داخلی و ریه کودکان، بخش های جراحی گوش، حلق و بینی و چشم، بخش های سرپایی هموفیلی و تالاسمی و خدمات درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شامل متخصصان و اساتید کودکان، چشم، گوش، حلق و بینی، قلب، طب فیزیکی و توانبخشی، نوار عصب و عضله، اکوی قلب بزرگسالان و کودکان، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، بیهوشی و روانشناس بالینی است.

ارائه خدمات مختلف در  آزمایشگاه های تشخیص طبی ژنتیک قبل از تولد تالاسمی و هموفیلی و سایر بیماری های مادرزادی و نیز ناباروری در مردان، دندانپزشکی و بخش های فیزیوتراپی، رادیولوژی، سونوگرافی، سونوگرافی اعصاب محیطی، نوار قلب، تزریقات و عینک سازی از دیگر خدمات این بیمارستان محسوب می شود.

مراجعان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره های  9 - 32289307 ،  6 – 32288064 داخلی 2207، 32273530 (نوبت دهی تلفنی درمانگاه بیمارستان شهید دستغیب) و یا به نشانی اینترنتی http://dastgheib.sums.ac.ir مراجعه کنند.

پایان خبر