تجهیز مرکز بهداشت فراشبند به دستگاه یخ درمانی

ejournal ejournal

1396-10-3

مرکز بهداشت فراشبند، به دستگاه کامل یخ درمانی(کرایوتراپی) 3۰ لیتری برای درمان بیماری سالک مجهز شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، گفت: به دلیل نبود دسترسی برخی از بیماران بی بضاعت مبتلا به سالک در این شهرستان به مرکز استان و شهرستان های همجوار و همچنین برای رفاه حال شهروندان، این دستگاه با هزینه ای بالغ بر 37 میلیون ریال به همت نیکوکاران سلامت فراشبند خریداری و در مرکز بهداشت این شهرستان راه اندازی شد.

 

دکتر "حسن کرمی"، بیماری سالک را يک بيماری پوستی مشترک بين انسان و حيوان از جمله جوندگان عنوان کرد و افزود: این بیماری از راه نيش یک پشه آلوده به انگل به نام پشه خاکی به هنگام تغذيه خون بيمار به انسان سالم منتقل می شود.

او با اشاره به کرایوتراپی به عنوان یکی از راهکارهای مناسب برای درمان بیماری سالک، ادامه داد: این دستگاه کارایی موثری در درمان بیماری سالک و در کاهش هزینه های بیماران، نقش موثری دارد، همچنین سالک به وسیله پشه خاکی به افراد سالم منتقل می شود و برای پیشگیری از گسترش زخم ناشی از آن، درمان این بیماری باید جدی گرفته شود.

کرمی، توصیه کرد:  شهروندان در صورت نیاز می توانند جهت درمان بیماری سالک، به شبکه بهداشت و درمان فراشبند مراجعه و یا با شماره های 09179995730 و یا 38758833 داخلی 242 تماس و هماهنگی های لازم را با کارشناسان انجام دهند.

پایان خبر