مرکز آموزشی درمانی خلیلی؛ تنها مرکز دولتی کاشت حلزون در جنوب کشور/ انجام 1482عمل کاشت حلزون شنوایی

ejournal ejournal

1396-10-9

هزار و چهارصد و هشتاد و دومین عمل کاشت حلزون شنوایی، با موفقیت در مرکز آموزشی درمانی خلیلی انجام شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "سید بصیر هاشمی" رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز با اعلام این خبر، گفت: مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس از بهمن سال 82 فعالیت خود را به عنوان چهارمین مرکز ایران و سومین شهر پس از تهران، با انجام دو عمل همزمان در بیمارستان خلیلی آغاز کرده و در طی حدود 13و نیم سال گذشته، این تعداد به مرز هزار و 482 عمل جراحی رسیده است.

او با بیان اینکه شهر شیراز از نظر تعداد کاشت حلزون شنوایی انحام شده، دومین مرکز پس از تهران است، افزود: مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز در مرکز آموزشی درمانی خلیلی، به عنوان تنها مرکز دولتی ارائه دهنده این خدمت در جنوب کشور فعالیت دارد.

دکتر هاشمی ادامه داد: در حال حاضر هشتاد بیمار در کمیسیون، کاندید مناسب شناخته شده و در انتظار ارسال دستگاه کاشت حلزون شنوایی از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی و حدود150 بیمار نیز با تشکیل پرونده و شرکت در برنامه های توانبخشی شنیداری کلامی، تحت نظر هستند تا پس از تکمیل پرونده و فرارسیدن نوبت با شرکت در کمیسیون تعیین تکلیف شوند.

رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز گفت: تمامی مراحل گفتار درمانی، تنظیم، ارزیابی و آموزش پردازشگر گفتار در مرکز آموزشی درمانی خلیلی و مرکز کاشت حلزون شنوایی، به همت نیکوکاران و اعضای تیم کاشت انجام می پذیرد.

"رضا ملک نسب" مدیر مرکز آموزشی درمانی خلیلی نیز گفت: مرکز آموزشی درمانی خلیلی تنها مرکز کاشت حلزون شنوایی دولتی در جنوب کشور است و این مرکز با بهره مندی از دانش و تجارب اساتید دانشگاه به عنوان یک مرکز منحصر به فرد تخصصی و فوق تخصصی چشم و گوش، حلق و بینی در جنوب کشور آماده خدمت رسانی به مراجعان است.

او افزود: این مرکز علاوه بر درمان بیماران مراجعه کننده، به عنوان یک پایگاه تحقیقات آموزش پزشکی و یک مرکز تعلیم و تربیت دانشجویان رشته های پیراپزشکی و دانشجویان رشته های پزشکی در سطح تخصصی و فوق تخصصی نیز فعالیت دارد و همه ساله تعدادی از دانشجویان پرشکی رشته های وابسته و دستیاران تخصصی تحت نظر اعضای هیات علمی و روسای بخش های مختلف این بیمارستان تحت آموزش های علوم بالینی قرار می گیرند.

ملک نسب با اشاره به پوشش درمانی گسترده این بیمارستان، اضافه کرد: بخش اورژانس این بیمارستان به صورت شبانه روزی با حضور متخصصان رشته های مختلف چشم و گوش و حلق و بینی در ارائه خدمات درمانی به مراجعان فعال است، بخش های پاراکیلینیکی این بیمارستان نیز مشتمل بر بخش های رادیولوژی، عکسبرداری، آزمایشگاه، پاتولوژی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی و دفتر کاشت حلزون شنوایی است که در ارتباط با امور تشخیصی فعالیت دارند.

پایان خبر