اعلام آمادگی خانواده بزرگ سازمان آموزش و پرورش استان فارس برای مشارکت در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور

ejournal ejournal

1396-9-14

خانواده بزرگ آموزش و پرورش استان فارس، آمادگی خانواده بزرگ این سازمان را برای مشارکت در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور، اعلام کردند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمارستان ابوعلی سینا، گفت: خیریه یک موسسه بسیار بزرگ است، زیرا در آن، کار خیر و نیک انجام می شود و بیمارستان خیریه، باید بیمارسالار باشد، نه پزشک سالار و باید کامل به بیمار خدمات مناسب و ارزنده ارایه دهد.

دکتر "سید علی ملک حسینی"، افزود: برای ساختن آینده مملکت، باید به آینده فکر کرد و برای ارتقای سربلندی کشور، لازم است چنین مراکز عظیمی ساخته شود.

او ادامه داد: امروز را به عنوان یکی از روزهای خوب زندگی خود تلقی کنید، زیرا در یک کار بزرگ مشارکت کردید و باید قدر این لحظات خوب را دانست تا نور را به زندگی خود افکند.

اضافه کرد: مرکز ابوعلی سینا به همت نیک اندیشان از کوچک و بزرگ راه اندازی شد و در آینده ای نزدیک خوابگاه، کتابخانه و درمانگاه نیز در این مکان ساخته می شود.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمارستان ابوعلی سینا، بیان کرد: جامعه آموزش و پرورش یکی از بزرگترین جوامع کشور به شمار می رود و لازم است مشارکت در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، در مدارس نیز ترویج داده شود.

او در ادامه افزود: هر فردی که در ساخت این بیمارستان کمک می کند، یک عضوی از سازندگان این مرکز است.

دکتر ملک حسینی، از خانواده آموزش و پرورش به پاس کمک برای ساخت پروژه بیمارستان تخصصی سرطان جنوب تشکر کرد.

بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، باید با مشارکت های وسیع تری ساخته شود

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها نیز دیگر سخنران این آیین بود و گفت: باید مسلمان به وظیفه مسلمانی خود عمل کند تا در عمل، الگوی جهان شود.

دکتر "محمدهادی ایمانیه"، افزود: یکی از مظاهر تمدن بشری، مسایل علمی و سلامت است و ما به عنوان یک ایرانی، باید به ایرانی بودن خود افتخار کرده و برای بهترین بودن، باید دانشگاه، مراکز ارایه خدمات سلامت و  بیمارستان های بزرگ و نوین ساخت.

او ادامه داد: موضوع سرطان به عنوان معضل قرن حاضر، اهمیت بسیاری دارد و بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، باید با مشارکت های وسیع تری ساخته شود، زیرا بیماران سرطانی با کمبود فضا مواجه هستند و مشکلات بسیاری را تحمل می کنند.

دکتر ایمانیه، بیان کرد: مدیران، معلمان و مسولان آموزش و پرورش، می توانند برای جلب حمایت در ساخت این بیمارستان تخصصی، رابطان بین والدین دانش آموزان و بیمارستان باشند.

بیمارستان سرطان جنوب امیدی برای آینده کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، با اشاره به همکاری خوب آموزش و پرورش با دانشگاه علوم پزشکی، گفت: اگر به نیرو و اراده مردم و بخش خصوصی اعتماد داشته باشیم، می توانیم کارهای بزرگ برای پیشرفت کشور انجام دهیم.

"حمیدرضا آذری"، افزود: ما مدیران مدارس، با توانمندی و ظرفیت های خود و ارتباط با دانش آموزان و بدنه جامعه، باید این کار بزرگ و ترویج فرهنگ کار خیر را به مردم بشناسانیم.

او ادامه داد: ما باید بتوانیم کاری کنیم، خانواده ها این مرکز را از خود بدانند، زیرا این کار بزرگ، کمک ‌به ارتقای سطح سلامت کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، اضافه کرد: هر انسانی به هر اندازه ای که بتواند جامعه را اصلاح کند، به همان اندازه ارزش و منزلت دارد و ارزش هر انسانی، بر اساس احساس مسوولیت در جامعه است.

آذری، بیان کرد: مدیر مدرسه ای که بتواند نسبت به اصلاح مدرسه، جامعه  و خانواده کاری انجام دهد، بسیار تاثیرگذار است، همچنین در قرآن مجید بسیار از ایمان به خدا و عمل صالح آمده است و عمل صالح به میزان تاثیر آن، ارزش بیشتری دارد

او یادآور شد: کمک به ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، بالاترین عمل صالح است، زیرا به سراسر بیماران کشور به روش های درست و با کمترین هزینه ممکن، خدمات ارایه می دهد، همچنین این مرکز امیدی برای آینده کشور است و علاوه بر کارآفرینی، امید به آینده را بیشتر می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، گفت: با یک نظام و سازماندهی دقیق، در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور، مشارکت خود را اعلام می داریم.

مدیرعامل بنیاد خیریه بیمارستان تخصصی سرطان جنوب، گفت: بیمارستان تخصصی ۱۰۰۰ تختخوابی سرطان جنوب، به بهترین شیوه ها و روش های ساخت، با پنج بلوک در حال احداث است و تلاش می شود، تا تمامی فضای درمانی، موجبات رضایت بیماران را فراهم سازد.

دکتر "رضا جویبار"، افزود: لازم است با مشارکت وسیع تر، هر چه زودتر این بیمارستان ساخته شود، زیرا بسیاری از بیماران نیازمند، در صف انتظار شیمی درمانی و درمان های سرطان هستند و برای کاهش عوارض این بیماری نباید فرصت را از دست داد.

او ادامه داد: باید دست در دست هم، برای آیندگان خود یک بستر مناسب در ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب ایجاد کنیم.

 
 
 
اخبار نشریه
معرفی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان کاندید رياست انجمن آسيايي اندومتريوز
1396-9-30
عضویت سردبیر مجله علوم پزشکی ایران در کمیته بین المللی سردبیران مجلات علوم پزشکی جهان
1396-9-29
با حضور معاون وزیر بهداشت انجام شد: آغاز به کار مرکز کوهورت سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
1396-9-25
آغاز طرح امداد زمستانی اورژانس ۱۱۵ استان فارس همزمان با اورژانس کشور
1396-9-22
افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز: اعطای رتبه عالی به آزمایشگاه مرجع منطقه ای سل شیراز
1396-9-22
مهندسی بافت پوست؛ راهکاری در درمان سوختگی و زخم های مزمن
1396-9-21
دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ شایسته تقدیر ویژه در امر اقامه نماز
1396-9-18
برای نخستین بار در ایران: کشف یک گونه جدید عنکبوت از سوی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت شیراز
1396-9-18
از دستاورد بزرگ پزشکی ایران برای بازگشت نور به چشم روشندلان بیشتر بدانیم
1396-9-14
اعلام آمادگی خانواده بزرگ سازمان آموزش و پرورش استان فارس برای مشارکت در احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور
1396-9-14