اعزام تیم بهداشت و درمان استان فارس به مناطق زلزله زده کرمانشاه با بدرقه سرپرست دانشگاه

ejournal ejournal

1396-8-27

تیمی متشکل از نیروهای بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بدرقه سرپرست دانشگاه به مناطق زلزله زده استان غربی و برای یاری هموطنان زلزله زده اعزام شدند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "علی بهادر" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با آرزوی امنیت و سلامتی برای تمامی هموطنان، گفت: در پی وقوع این حادثه تلخ، نشست هایی به صورت اضطراری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشکیل شد و همه تدابیر برای آماده باش و امدادرسانی به موقع با حضور در استان کرمانشاه و یا پذیرش مصدومان، فراهم شده است.

او افزود: بر اساس تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقرر شد هر هفته یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به عنوان دانشگاه معین خدمات رسانی به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در این استان حضور یابد که بر همین اساس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به حالت آماده باش درآمده بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه خدمات رسانی پزشکی به زلزله زدگان در هفته جاری به دانشگاه علوم پزشکی شیراز سپرده شده است، گفت: صبح امروز، بیست و هفتم آبان، تیمی متشکل از 10 ماما، 10 پزشک، 10 روانشناس بالینی، 6 کارشناس بهداشت محیط، 6 کارشناس مبارزه با بیماری ها، دو کارشناس تغذیه، به همراه نیروهای خدماتی و پشتیبانی، به مدت یک هفته به مناطق آسیب دیده استان کرمانشاه، اعزام شدند.

دکتر بهادر تاکید کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همواره در تمامی صحنه ها، در تحقق رسالت خدمات رسانی به مردم پیشگام بوده و در این برهه نیز، تمامی توان خود را برای امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، به کار بسته است.

او یادآور شد: از روزهای پیش نیز، دکتر "عبدالحسین فرح بخش" به عنوان فرمانده تيم هاي درماني، بهداشتي و پشتيباني دانشگاه علوم پزشكي شيراز، به همراه چهار کارشناس دیگر، برای ارزیابی اولیه، آماده کردن مقدمات خدمات رسانی، بررسی منطقه و اعلام خدمات موردنیاز به دانشگاه برای برنامه ریزی های آینده، در این استان حضور یافته، همچنین با توجه به آماده باش دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی قطب جنوب کشور، سه دستگاه آمبولانس از شیراز و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از فسا برای امدادرسانی به زلزله زدگان، به استان کرمانشاه اعزام شد.

پایان خبر