بیشتر بدانیم: "اسید لینولئیک کانژوگه" و نقش آن در...

ejournal ejournal

1396-8-27

بیشتر بدانیم: "اسید لینولئیک کانژوگه" و نقش آن در جنبه های مختلف سلامت 

1396-8-27


بیماری های وابسته به نحوه زندگی مانند افزایش وزن و چاقی، افزایش چربی خون، گرفتگی شریان ها، دیابت و افزایش فشار خون در کشورهای در حال پیشرفت و صنعتی به شدت در حال پیشرفت است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، کارشناس ارشد تغذیه دانشکده تغذیه و علوم غذایی، گفت: امروزه نقش مهم چربی های مفید در رژیم غذایی برای تعدیل و حتی کاهش میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری ها مورد توجه قرار گرفته است.

"سعید شرافت منش" افزود: به تازگی اخبار و توصیه های زیادی در ارتباط با مصرف مکمل اسید لینولئیک کانژوگه(CLA) و ویژگی های این مکمل در بهبود وضعیت چاقی، دیابت، پوکی استخوان و سرطان به گوش می رسد.

او ادامه داد: در حال حاضر، اسید لینولئیک کانژوگه(CLA) به عنوان یک اسید چرب به دلیل توانایی بسیار بالای آن در کاهش بیماری های وابسته به نحوه زندگی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این کارشناس ارشد تغذیه افزود: نتایج مطالعات نشان می دهد، این اسید باعث کاهش سطوح "لپتین پلاسما" و از طرفی افزایش اکسیداسیون و از بین رفتن بافت چربی می شود.

شرافت منش در ادامه به اثر ضدسرطانی این ترکیب اشاره کرد که خود را با مهار رشد و متاستاز سلول های سرطانی ایفا کرده و باعث مهار هر دو نوع تومورهای بدخیم و خوش خیم می شود.

او بیان کرد: این ترکیب همچنین باعث کاهش LDL و افزایش HDL شده و در نتیجه از این راه، اثرات ضدگرفتگی شریان های خود را اعمال می کند؛ مکمل یاری رژیم غذایی باCLA منجر به کنترل بهتر و دقیق تر بیماری دیابت، به ویژه نوع دو آن می شود.

این کارشناس ارشد تغذیه گفت: تحقیقات انجام شده نشان داده است که CLA توانایی تعدیل هر دو نوع ایمنی ذاتی و اکتسابی را نیز دارد.

شرافت منش یادآور شد: مکمل یاری با ایزومرهای رژیمی(CLA) همچنین موجب جلوگیری از بازجذب استخوانی و کاهش تراکم استخوانی نیز می شود و موجب افزایش تشکیل استخوان می شود./102

پایان خبر