هشدار جدی رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز:...

ejournal ejournal

1396-8-27


هشدار جدی رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز: خطر انتقال بيماري هاي روده ای، با مصرف غذا از دستفروش ها را جدي بگيريد 

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب غذاهای ناسالم را یکی از متهمان اصلی انتقال بیماری های روده ای معرفی کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دكتر"حميدرضا قاسم پور"، با بیان اینکه خطر انتقال بيماري هاي واگيردار روده اي در تمام تجمعات، همواره امري طبيعي است، افزود: هر چند شيوع بيماري هاي مختلف مانند بيماري هاي روده اي اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما همواره مهار و پيشگيري از آنها امري قابل دستيابي با همكاري همگاني است.

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب در ادامه به چند اصل كليدي مانند شست و شوي درست و اصولي دست ها، شست و شوي مناسب سبزي ها و صيفي جات، كوتاه كردن ناخن ها و رعايت بهداشت فردي اشاره کرد که در اين زمينه راهگشا هستند.

دكتر قاسم پور اضافه کرد: از آنجا كه غذای ناسالم، يكي از متهمان اصلي انتقال بیماری های روده ای است، خريد از دستفروشان و فروشندگان دوره گرد غذاهاي خانگي كه امروزه به معضلی در زندگي شهرنشيني تبديل شده را مي توان از آفت های سلامتي و عوامل اصلي شيوع بيماري هاي روده اي دانست.

او به همه مادران، ‌دانش آموزان، كارگران و افرادي كه نياز به تهيه غذای خارج از منزل دارند، به طور جدي هشدار داد: هيچگاه از مراكز نامعتبر به ویژه دوره گردان و فروشندگان سيار غذاهاي خانگي خريد نكنند و در شرايط حاضر، موضوع انتقال بيماري از اين راه را جدي بگيرند .

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب در پايان افزود: كارشناسان بهداشت محيط، با نظارت بر مراكز تهيه و توزيع مواد غذایی معتبر و با ايجاد ارتباط با متصديان و مسوولان اتحاديه، شرايط عرضه غذاي مراكز معتبر را زیر نظر دارند، با اين حال شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و به ویژه وجود شاغلان بيمار در مراكز تهيه و توزيع مواد غذایي، مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهند./102

پایان خبر