ثبت 620 کارت اهدای عضو؛ دستاوردی دیگر از ...

ejournal ejournal

1396-7-29


ثبت 620 کارت اهدای عضو؛ دستاوردی دیگر از اعضای کمپین "بهار سلامت" در شیراز


در تازه ترین رویداد کمپین "بهار سلامت"، 620 کارت جدید اهدای عضو در شیراز، ثبت شد.
به گزارش "وب دا" در شیراز، کمپین "بهار سلامت"، پویشی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که اعضای آن می کوشند تا با ترویج فرهنگ اهدای عضو، در رفع نیاز عده بسیاری از بیماران جامعه به ارگان های حیاتی مانند کلیه، قلب و کبد، سهیم شوند.


 

اعضای این کمپین دانشجویی که از دانشکده های مختلف دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند، برای دومین بار از ابتدای سال جاری، طی روزهای بیست و هفتم و بیست و هشتم مهر، در بوستان آزادی شیراز، با راه اندازی غرفه های سلامت، در راستای هدف خود گام برداشتند.

در طول این دو روز، دو هزار و پانصد نفر با مراجعه به غرفه های کمپین بهار سلامت، با اهمیت اهدای عضو آشنا شده و به آنان خدمات غربالگری سلامت، ارایه شد.


 

مراجعه کنندگان در طی روزهای برگزاری، از خدمات سنجش فشارخون، نمایه توده بدنی( bmi )، مشاوره دیابت، اندازه گیری قند خون، دندان پزشکی، تغذیه، فیزیوتراپی، طب سنتی و گفتار درمانی، بهره مند شدند و پس از انجام معاینه، افراد در معرض خطر به به مراکز معتبر ارجاع شدند.

جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در طول این دو روز، با حضور در غرفه های برپا شده، ضمن نظارت بر روند خدمات رسانی، به برگزارکنندگان خدمات سلامت ارایه کرده و موجب دلگرمی دانشجویان برگزارکننده برنامه بودند.

 


همچنین با توجه به استقبال مردمی از هدف این کمپین، شرکت کنندگان با تکمیل فرم های نظرسنجی، نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون فعالیت اعضا به دست اندرکاران ارایه کردند که در برنامه های آینده، مورد توجه قرار می گیرد.

اعضای کمپین بهار سلامت، پیش از این نیز در بلوار چمران، به جمع مردم آمده و برای گسترش فرهنگ اهدای عضو، تلاش کرده بودند که با استقبال صورت گرفته، برنامه های این کمپین، ادامه دارد.

پایان خبر