کارمندان،مدیران و ایثارگران نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجلیل شدند...

ejournal ejournal

1396-6-27

کارمندان،مدیران و ایثارگران نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجلیل شدند/ معرفی سیمای موفقیت های دانشگاه در یک نگاه


250 کارمند، مدیر و ایثارگر نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 95، تجلیل شدند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آیین، گفت: در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی می داریم؛ مردم کشور هرگز حمله دشمنان در انتهای شهریور 59 به کشور را فراموش نمی کنند که سعی کردند انقلاب جوان کشور و مردم را در همان ابتدای کار نابود کنند و از بین ببرند، اما خداوند آنها را نابود کرد، همچنین در آستانه رسیدن به ماه محرم، ماه سرور آزادگان امام حسین(ع) و یاران آن امام هستیم و افتخار می کنیم که خود را پیرو آن امام می دانیم؛ باید درس آزادگی را هم یاد بگیریم و هم به سایر مردم دنیا یاد بدهیم، اگر همین درس گرفتن از حضرت اباعبدالله(ع) نبود، امروز دشمنانی مانند داعش به سرزمین ما هم نفوذ می کردند و باید منتظر بودیم تا اتفاقاتی که در کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی رخ می دهد، در کشور ما هم اتفاق بیافتد.

 

دکتر "محمدهادی ایمانیه" با تقدیر از تمامی مدیران و کارکنان دانشگاه و بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حدود 30 هزار کارمند شاغل و بازنشسته پس از آموزش و پرورش فارس، بزرگترین سازمان استان است؛ خطاب به شرکت کنندگان در این آیین، گفت: این نشان دهنده عظمت کار شما است که از هزاران روستا گرفته تا شهرهای کوچک و بزرگ، به خدمات شما اعتماد می شود، به عنوان مثال، تنها در اردیبهشت بر اساس امسال، از 6 هزار و دویست بیمار بستری در بیمارستان نمازی، بیش از دو هزار و چهارصد نفر از استان های دیگر بودند که کمتر از یک چهارم آنها به دلیل پیوند و بیش از سه چهارم به دلیل مسایل دیگر درمانی بود و این نشان دهنده همین اعتماد مردم است.

او با اشاره به خدمات آموزشی دانشگاه، گفت: تعداد زیادی از دستیاران و دانشجویان رشته های مختلف تخصصی که در دانشگاه های بزرگ کشور قبول شده اند، تقاضای حضور و تحصیل در شیراز را دارند و این امر تلاش اساتید و کارکنان دانشگاه را نشان می دهد.

دکتر ایمانیه، کسب عنوان نخست جشنواره ملی عمران سلامت از میان 61 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور و کسب رتبه نخست تحول اداری در بین بیش از 60 سازمان استان فارس در دو سال متوالی را دیگر افتخارات اخیر این دانشگاه معرفی کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان کرد: در بحث المپیاد ورزشی دانشجویان دختر، با همت همکاران در معاونت فرهنگی و امور دانشجویی، دانشجویان دختر دانشگاه امسال دوباره قهرمان کشور شدند؛ در بحث غذا و دارو در سه حوزه معاونت غذا و دارو، رتبه نخست کشور به دانشگاه ما تعلق گرفت؛ در بحث توسعه رتبه نخست کشور را دانشگاه علوم پزشکی شیراز کسب کرده است؛ در بحث المپیاد علمی در هفته گذشته 9مدال رنگین کشور را کسب کردیم، در بحث جشنواره نماز دوباره دانشگاه علوم پزشکی کشور رتبه نخست کشور را به دست آورده است؛ در طرح "آتنا" در رتبه بندی معاونت های آموزشی کشور در دو بار رتبه بندی، رتبه نخست به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اختصاص یافته، در جشنواره عمران سلامت نیز، حوزه های توسعه، بهداشت و درمان دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند که اینها نشان می دهد در دانشگاه به صورت تک بُعدی کار نشده و ضمن توجه به همه حوزه ها، تلاش همه جانبه است و همه دانشگاه، مدیران و کارکنان همراه هم حرکت می کنند و تلاش می کنند.

دکتر ایمانیه، با بیان اینکه تلاش کردیم از هم افزایی سازمان های دیگر برای رشد و ارتقای سلامت مردم استان استفاده کنیم؛ اضافه کرد: از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) برای ساخت بیمارستان نی ریز کمک گرفتیم و تمام اعتبارات این بیمارستان که حدود 30 میلیارد تومان است را ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پرداخت می کند، همچنین با موافقت دانشگاه آزاد اسلامی کشور، به زودی بیمارستان کازرون که حدود 20 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است برای مدت 15 سال به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحویل داده می شود؛ از بنیاد 15 خرداد برای ساخت خوابگاه دانشجویی کمک گرفتیم و ساخت یک خوابگاه مجهز دانشجویی با کمک بنیاد 15 خرداد آغاز شد که باز هم خارج از اعتبارات دانشگاه است؛ شهرداری ها و به ویژه شهرداری شیراز در زمینه اختصاص زمین، بسیار به ما کمک کرده اند تا بتوانیم برای ساخت و سازهای مربوط به پایگاه های اورژانس 115، مراکز خدمات جامع سلامت و مراکز بهداشتی درمانی مربوط به دانشگاه اقدام کنیم؛ استانداری فارس در بحث کمیسیون ماده پنج و اختصاص زمین مربوط به ساخت بیمارستان 1400 تختخوابه محمد رسول الله(ص) در بلوار حسینی الهاشمی، 30 هکتار زمین به ارزش سیصد میلیارد تومان بدون اینکه دانشگاه یک ریال هزینه کند با یک تفاهم نامه ای که با کمیسیون ماده پنج امضاء شد، به دانشگاه واگذار شد؛ همچنین موافقت همه مسوولان استان برای اختصاص 20 هکتار زمین در منطقه میانرود به ساخت بیمارستان 700 تختخوابه حضرت فاطمه زهرا(س) گرفتیم که ساخت آن به زودی آغاز می شود و در حال طراحی این بیمارستان هستیم.

او با تقدیر از نیکوکاران عرصه سلامت، گفت: امسال پانزدهمین سال فعالیت نیکوکاران سلامت استان را جشن گرفتیم، خیرین بدون هیچ توقع و چشمداشتی، برای کاهش مشکلات مردم در حال کمک کردن هستند.

رییس دانشگاه، تاکید کرد: همدلی بسیار خوبی در دانشگاه اتفاق افتاده است؛ در یک سال گذشته، تنها جشنواره استانی سلامت در تمام کشور، با حضور وزیر بهداشت، استاندار و مسوولان ارشد استان در فارس در راستای حمایت از سلامت برگزار شد؛ در تمام حوزه ها با سازمان و ادارات مختلف جلسات منظم و خوبی برگزار شده است و این تلاش ها بسیار کمک کرده تا وضعیت بهتر شود و این نتایج برای دانشگاه به دست آمده است.

دکتر ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود، اضافه کرد: در بعضی پرداخت های بیمه ها با تاخیر مواجه هستیم و در این زمینه تلاش بسیاری شده است تا پرداخت ها به موقع انجام شود،  اگر می توانستیم همه مطالبات دانشگاه را بگیریم، می توانستیم خدمات را بیش از این ارتقا دهیم.

 

او افزود: باید برای اشتغال و کارآفرینی غیردولتی فکری شود، باید نسبت به جذب سرمایه گذاری های خارجی مناسب اقدام شود، همه باید کمک کنیم تا در این شرایط سخت اقتصادی مردم و شرایطی که بیکاری برای جوانان و خانواده ها فاجعه است، در زمینه صدور پروانه های بهداشتی، از سخت گیری ها دست برداریم و به مشاغل خصوصی کمک کنیم.

رییس دانشگاه، با اشاره به اهمیت تقویت نظام پیشنهادات، گفت: باید ایده بدهیم و در این زمینه، تنها به کارکنان دانشگاه اکتفا نکنیم و از مردم هم پیشنهاد بگیریم و از بهترین پیشنهادات مردم در زمینه اشتغال تقدیر کنیم.

جدی گرفتن بحث اقتصاد مقاومتی دیگر تاکید رییس دانشگاه در این آیین بود و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به این موضوع اهمیت داده است و مسیر درستی را پیموده و سایر دانشگاه ها از این اقدامات ایده گرفته اند.

دکتر ایمانیه، اضافه کرد: تمام 400 پروژه عمرانی در حال ساخت و ساز و بهره برداری دانشگاه، نیاز به نیروی انسانی خواهد داشت، باید با جابجایی نیروها بتوانیم این واحدها را راه اندازی کنیم، تعدادی از مراکز جامع سلامت به بخش خصوصی واگذار شده است، پیشنهاد می کنم بازنشسته ها کمک کنند، تعاونی تشکیل دهند و اداره واحدها را دست بگیرند و سود آن نیز برای خودشان باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دیگر سخنران این آیین بود که مراسم امروز را حاصل سال ها تلاش کارکنان در راستای ارایه خدمات به مردم عنوان کرد و گفت: تلاش هایی که باعث شده تا دانشگاه شایسته امتیازات ویژه در سطح استان و کشور باشد.

دکتر "سید جلیل معصومی" افزود: در چند سال گذشته طرح تحول سلامت که در دولت تدبیر و امید شروع شده است، باعث شد رضایتمندی بسیار خوبی در بین مردم به ویژه بیماران در ارایه خدمات به آنها ایجاد شود و در بهبود و تامین تجهیزات و بهبود فضاهای آموزشی، درمانی، بهداشتی نیز نقش ویژه ای داشته است.

او اضافه کرد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش بسیار گسترده ای داشته است؛ به طوری که در جشنواره ملی عمران سلامت که از سوی وزارت بهداشت برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانست رتبه نخست بین تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور را کسب کند و تندیس این جشنواره، از سوی رییس جمهور به رییس دانشگاه تقدیم شد و این حاصل بیش از 400 پروژه عمرانی سلامت به شکل فعال و پایان یافته در چند سال گذشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، ادامه داد: حاصل همین اقدامات و فعالیت هایی که همه مجموعه دانشگاه داشته است، در ارزیابی عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه معاونت توسعه وزارت بهداشت انجام و باعث شد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رتبه برتر و نخست در ارزیابی عملکرد معاونان توسعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور را کسب کند.

 

دکتر معصومی، با اشاره به ارزیابی هر سال فعالیت های سازمان ها در سطح استانی، از سوی سازمان برنامه و بودجه و استانداری و در جشنواره شهید رجایی، گفت: در این جشنواره نیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دو سال گذشته، رتبه نخست و عنوان برتر بین دستگاه های مختلف استان فارس را کسب کرده است و از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جشنواره شهید رجایی تقدیر شد.

او همه این فعالیت ها را حاصل تلاش تمامی کارکنان در سطوح مختلف، شامل خانه های بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان ها، دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، با اشاره برگزاری این مراسم افزود: بر اساس یک سری شاخص ها، از بین حدود بیست هزار نیروی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی، 223 کارمند نمونه و 20 مدیر نمونه انتخاب و در مراسم امروز تقدیر می شوند.

دکتر معصومی، ادامه داد: در دو سال گذشته به نحوی برنامه ریزی شد تا کارکنانی که در شهرستان های مختلف استان انتخاب می شوند، در شیراز حضور پیدا کنند و در یک مراسم از همه آنها تقدیر شود که این کار، رضایتمندی کارکنان نمونه را در پی داشته است.

این آیین، با حضور بیش از 500 نفر از کارکنان، مدیران و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سالن سینا و صدرا دانشگاه برگزار شد./102

پایان خبر