رعایت اصول بهداشتی؛ مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به تب کنگو

ejournal ejournal

1396-3-20

مسوول واحد مبارزه با بيماري هاي واگير مركز بهداشت شهدای گمنام شیراز، گفت: در صورت خریداری گوشت گرم، بايد به مدت 24 ساعت پس از خريداري در يخچال نگهداري شود و پس از آن برش داده شده و با دستکش قطعه قطعه شود.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مهندس "سید علی اصغر هاشمی"، افزود: تب کریمه کنگو، يك بيماري حاد ويروسي تب دار است؛ اين بيماري يك بيماري تب دار خونريزي دهنده است که از ساليان دور در دنيا شناخته شده است و از راه هاي مختلفي مانند گزش كنه آلوده، تماس با دام آلوده، گوشت، خون يا ترشحات آلوده دام ممكن است به انسان سرايت كند.

او اضافه کرد: اگر در زمان ذبح دام، اصول بهداشتي رعايت نشود و مواجهه با گوشت يا بافت آلوده برقرار شود، امكان ابتلاي افراد به اين بيماري وجود دارد.

مسوول واحد مبارزه با بيماري هاي واگير این مركز، ادامه داد: افرادي مانند قصاب ها و دامداران كه با دام ارتباط دارند، در اين زمينه در معرض خطر هستند؛ گروه هاي در معرض خطر اين بيماري شامل دامداران، چوبداران، دامپزشكان و كاركنان دامپزشكي، قصابان و كاركنان كشتارگاه، پزشكان، پرستاران و كاركنان بيمارستان ها هستند.

هاشمی تاکید کرد: بانوان خانه داري كه در منزل گوشت گرم استفاده مي كنند، بايد اصولي را رعايت كنند تا به اين بيماري مبتلا نشوند.

نشانه های تب کریمه کنگو

او با اشاره به اینکه مهم ترين نشانه های اين بيماري سردرد شديد، تب، درد عضلاني و خونريزي زيرجلدي است، گفت: اگر بيمار به سرعت تحت درمان‌هاي اختصاصي داروهاي ضدويروسي قرار گيرد، در بيشتر موارد مداوا مي شود. 

مسوول واحد مبارزه با بيماري هاي واگير این مركز، تب ناگهاني، بدن درد، كوفتگي، ضعف، سردرد، درد شديد عضلات، بي اشتهايي، درد پشت حدقه چشم، ترس از نور، تهوع، استفراغ، گلودرد و دل درد را از ساير نشانه هاي بيماري تب كريمه كنگو عنوان کرد و افزود: در حالت معمول ممکن است نشانه های خونريزي از روز سوم تا روز ششم آغاز شود و خونريزي در مخاط، خط زير بغل، بيني، لثه، مجاري ادراري، روده و رحم از نشانه های اين بيماري است.

هاشمی، در ادامه گفت: انتقال از راه گزش كنه اي از گونه هيالوما، نيش حشرات، تماس با خون يا ترشحات مبتلايان، گزش كنه آلوده، له كردن كنه، تنفس در تماس با دام هاي آلوده، تماس مستقيم با لاشه گوشت، خون، ترشحات و بافت هاي آلوده، تماس با ترشحات، خون و تنفس افراد مبتلا، از راه هاي انتقال اين بيماري به انسان، است.

او، بيان كرد: مردم بايد از گوشت هايي كه در قصابي هاي مجاز توزيع مي شود استفاده كنند و اگر گوشت گرم خريداري مي كنند، بايد به مدت 24 ساعت پس از خريداري، در يخچال نگهداري شود و پس از آن برش داده شده و با دستکش قطعه قطعه شود.

مسوول واحد مبارزه با بيماري هاي واگير این مركز، اضافه کرد: توصيه ديگر به مردم اين است كه از گوشت، جگر يا هر فرآورده گوشتي ديگري كه مي خواهند استفاده كنند، آن را به صورت كامل بپزند و از مصرف گوشت نيم پز خودداري كنند، ساکنان مناطق روستایی يا افرادی که قصد كوهنوردي، گردش و تفريح در مناطق روستايي دارند، براي پيشگيري از گزش كنه از لباس هاي بلند و روشن استفاده كنند و سعي كنند در محيط هايي كه دام حضور دارد و امكان گزش كنه در آنجا وجود دارد، قرار نگیرند.

هاشمی، در پایان يادآور شد: جدا نگه داشتن جايگاه دام از محل زندگي، خودداري از له كردن كنه با دست يا روي بدن دام، خودداري از تماس بدن با ترشحات و خون دام، خودداري از كشتار دام در محل هاي غيرمجاز، تهيه گوشت موردنياز از محل هاي مطمئن و زیر نظارت دامپزشك، رعايت اصول ايمني در هنگام تماس با گوشت تازه، جگر و ساير آلايش دام، روش هاي حفاظت شخصي در تماس با ترشحات و خون حيوانات(پوشيدن دستكش، لباس بلند، چكمه، ماسك و عينك)، خودداری از خوردن گوشت و جگر خام یا نيم پخته، نگهداري جگر، دل، قلوه به مدت 48 ساعت در يخچال و سپس استفاده از آن، مي تواند تا اندازه زيادي از بيماري تب كريمه كنگو در انسان، پيشگيري كند.

پایان خبر