از دید مديرعامل سازمان بيمه سلامت كشور ...

ejournal ejournal

1396-3-21

از دید مديرعامل سازمان بيمه سلامت كشور از اجراي راهنماهاي طبابت باليني در بيمارستان حضرت علي اصغر(ع) به عنوان الگوی کشوری 

1396-3-21مديرعامل سازمان بيمه سلامت كشور، در پی ابلاغ و اجرايي شدن تعدادي از راهنماهاي طبابت باليني در بيمارستان حضرت علي اصغر(ع)، از این مرکز بازدید کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دكتر "محمدجواد كبير"، مديرعامل سازمان بيمه سلامت كشور، از نزديک روند اجراي راهنماهاي طبابت باليني در این بيمارستان را مشاهده کرد.

او در بازدید از بخش هاي مختلف بيمارستان و گفتگو با پزشكان حاضر در بخش ها، شیوه اجراي راهنماهاي باليني و چالش های پیش رو آن را، جویا شد و گفت: امیدواریم با بازخوردهاي به دست آمده از فعاليت هاي ارزشمند صورت گرفته در اين بيمارستان، مسير براي گسترش راهنماهاي طبابت باليني در كشور تسهيل شود.

 

 

 

 

دکتر کبیر، با توجه به دشواري هاي اين مسير و اشاره به تلاش هاي موثر صورت گرفته از سوی پزشكان و كاركنان بيمارستان حضرت علي اصغر(ع) در مراحل تدوين، بومي سازي، ابلاغ و اجراي راهنماهاي طبابت باليني، با تقدير از اقدامات انجام گرفته، پايش اجراي آنها را بسيار مهم و حياتي دانست و حمايت همه جانبه خود را براي الگو شدن بيمارستان حضرت علي اصغر(ع) براي ساير بيمارستان هاي كشور، اعلام کرد.

دكتر "آناهيتا كشاورزي" معاون بيمه سلامت خدمات كشور، با برشمردن اهميت اقدامات صورت گرفته، خواستار تعيين شاخص هاي دقيق پيامدي در راستاي اجرا و استقرار راهنماهاي طبابت باليني در اين مركز براي ارایه الگو و مدل به سازمان بيمه سلامت كشور شد.

ريیس بيمارستان حضرت علي اصغر(ع)، در راستاي اجرايي کردن راهنماهاي طبابت باليني و فعاليت هاي صورت گرفته در سال گذشته، توضیحاتی ارایه داد و گفت: تدوين و اجراي راهنماهاي طبابت باليني، برای ارتقاي كيفيت خدمات سلامت و مستند و به روز كردن روند درمان بيماري ها در اسناد بالادستي، با سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري و برنامه ششم توسعه، از فروردين سال گذشته و پيرو انعقاد تفاهمنامه اي بین دانشگاه علوم پزشكي شيراز و سازمان بيمه سلامت، در بيمارستان حضرت علي اصغر(ع) آغاز شده است.

دكتر "اميد براتي"، افزود: در این راستا شوراي راهبردي طبابت باليني، شامل پزشكان و متخصصان بيمارستان حضرت علي اصغر(ع)، نمايندگاني از سازمان بيمه سلامت، پزشكي قانوني و ساير ارگان هاي مرتبط تشكيل شده است كه در نشست هاي خود تا كنون، پس از بررسي روند درمان 14 بيماري شايع، الگوريتم درمان هشت بيماري را تهيه و دو مورد از آنها را به تصويب نهايي رسانده اند.

او اضافه کرد: این راهنماها در سال 96 براي اجرا به پزشكان مركز ابلاغ شده است.

این بازدید با حضور دكتر "رضا ممتحن" مديرکل سازمان بيمه سلامت استان فارس و جمعي از مسوولان دانشگاه علوم پزشكي شيراز، انجام شد.

پایان خبر