کلنگ زنی 2مرکز خدمات جامع سلامت در قیروکارزین...

ejournal ejournal

1395-7-25

کلنگ زنی 2مرکز خدمات جامع سلامت در قیروکارزین در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت


با حضور مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کلنگ دو مرکز خدمات جامع سلامت، به نیابت از چند پروژه دیگر به زمین زده شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "محمدهادی ایمانیه" رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه هیاتی، بیست و پنجم مهر، در شهرستان قیروکارزین حضور یافتند تا گام های موثری در عرصه ارایه خدمات سلامت به مردم این شهرستان برداشته شود.

در ابتدای سفر امروز، با حضور دکتر "محمدهادی ایمانیه" رییس دانشگاه و هیات همراه، کلنگ مرکز خدمات جامع سلامت افزر به زمین زده شد.

این مرکز در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع و زیربنای 950مترمربع، با سه پانسیون پزشک، کلنگ زنی شد.

زمین این مرکز خدمات جامع سلامت از سوی نیکوکار عرصه سلامت، "صمد حقدان" اهدا شده و تاکنون این نیکوکار، 200میلیون تومان از هزینه ساخت را نیز تقبل کرده است.

در این برنامه که سردار "کوروش کرمپور" نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، حجت الاسلام "سید عزیزاله هاشمی زاده" امام جمعه فیروزآباد و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تلاش های "صمد حقدان" این نیکوکار عرصه سلامت در توسعه خدمات سلامت در استان، قدردانی کرد.

 

دکتر "عبدالخالق کشاورزی" قائم مقام معاون درمان، دکتر "کامبیز ایرجی" قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر "عبدالرسول همتی" قائم مقام معاون بهداشتی، دکتر "کرامت اله افراشی" مدیر توسعه منابع فیزیکی و عمرانی و تجهیزاتی و دکتر "سید محمدمهدی طباطبایی" معاون امور شهرستان های مجمع خیرین تامین سلامت فارس، دکتر ایمانیه را همراهی می کردند و با اهدای دو لوح سپاس از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مردم قیروکارزین، از خدمات "صمد حقدان" در توسعه خدمات سلامت این شهرستان، قدردانی شد.

در ادامه، کلنگ یک مرکز خدمات جامع سلامت در روستای علی آباد قیروکارزین به زمین زده شد.

این مرکز به نیابت از چند پروژه دیگر شامل خانه بهداشت "نهویه"، دو دستگاه خانه پزشک، مرکز خدمات جامع سلامت شهید "موزیری" و خانه پزشک مرکز کارزین، کلنگ زنی شد.

در این آیین که با حضور "یوسف قربانی" بخشدار مرکزی، "یداله خورشیدی" بخشدار افزر، دکتر "کامبیز ایرجی" قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر "عبدالرسول همتی" قائم مقام معاون بهداشتی و جمعی از مسوولان محلی برگزار شد، "صادق یونسی" سرپرست شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین، گزارشی از این پروژه ارایه کرد.

 

به گفته سرپرست شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین، این مرکز با زیربنای 650مترمربع، احداث می شود که 450مترمربع آن به خدمات بهداشتی و 200مترمربع آن به پانسیون پزشکان اختصاص دارد.

یونسی افزود: اعتبارات ساخت این مرکز از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت تامین شده است.

"فضل الله دهقان"، پدر شهید "علی دهقان"، کلنگ این مرکز را به زمین زد.