بیمارستان خرامه به دستگاه سونوگرافی پیشرفته داپلر مجهز شد

ejournal ejournal

1395-7-26رییس شبکه بهداشت و درمان خرامه از راه‌اندازی یک دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی، در بیمارستان جوادالائمه (ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، "مصطفی دانش" با اعلام این خبر، گفت: این دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی، قابلیت نصب پنج پروب را داراست که در حال حاضر دو پروب سطحی و لاینیر آن نصب شده است.

او با بیان اینکه این دستگاه با پیگیری های نماینده مردم شهرستان خرامه در مجلس شورای اسلامی و مسوولان دانشگاه، از سوی وزارت بهداشت به این بیمارستان اختصاص یافته و در حال بهره برداری است، افزود: اعتبار موردنیاز برای خرید این دستگاه حدود 200میلیون تومان بوده است.

دانش ادامه داد: با توجه به استقرار متخصص رادیولوژیست در بیمارستان و امکان انجام سونوگرافی های مختلف به کمک این دستگاه، مراجعان می توانند برای سونوگرافی و دریافت نوبت، به بیمارستان جوادالائمه (ع)مراجعه کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان خرامه اضافه کرد: این دستگاه قابلیت انجام انواع مختلف سونوگرافی مانند  سونوگرافی داپلر (رنگی)، سونوگرافی از نواحی شکم کامل شامل کبد، کیسه صفرا، مجاری صفراوی، کلیه و مثانه، رحم تخمدان، لگن، بیضه، پروستات، بافت نرم گردن و اندام ها و جنین  سونوگرافی شانه و زانو، حاملگی و سلامت جنین، سونوگرافی تیروئید، پستان، نسج نرم و قفسه سینه را دارا است که باتوجه به کیفیت بالای دستگاه، نیاز بیماران و شهروندان خرامه ای و توابع را مرتفع می سازد.

پایان خبر