دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میزبان سمینار روش های نوین سیتی اسکن

ejournal ejournal

1395-7-25


 تازه ترین یافته های علمی تصویربرداری پزشکی، در سمینار دو روزه روش های نوین سیتی اسکن در شیراز بررسی می شود.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دبیر علمی سمینار بررسی روش های نوین سیتی اسکن، گفت: همایش با این نگاه برگزار می شود که اگر خواهان این هستیم تا در حوزه تصویربرداری اقدامات خوبی ارایه دهیم، باید کارشناسان و رادیولوژیست ها در کنار هم از توانایی علمی بالایی برخوردار باشند.

دکتر "رضا جلی" افزود: همان گونه که برای رادیولوژیست ها دوره های پیوسته در نظر می گیریم، باید نگاه ویژه ای هم به کارشناسان این حوزه داشته باشیم.

عضو هیات علمی و مدیرگروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: سخنرانی هایی که در این همایش ارایه می شود با این نگاه است که توان علمی همکاران کارشناس در قسمت های تصویربرداری با تاکید بر سیتی اسکن را افزایش دهیم.

دکتر جلی با اشاره به حضور مهمانانی از سراسر کشور در این همایش، ادامه داد: بیشترین استقبال کنندگان از همایش، از شیراز و شهرستان های استان بودند که به همراه تعدادی از کارشناسان سایر استان های کشور، در این همایش حضور داشتند.

 

در ادامه، رییس اداره رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هدف از برگزاری این سمینار را بررسی یافته های نوین در زمینه های مربوط به علوم رادیولوژی مانند سیتی اسکن و تلاش برای ارتقای یافته های دست اندرکاران این حوزه عنوان کرد.

دکتر "محسن داوودی" اضافه کرد: این همایش از سوی انجمن پرتونگاری، گروه رادیولوژی و اداره امور رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.

او ادامه داد: افراد شرکت کننده در این همایش، کارشناسان رادیولوژی شاغل در مراکز تخصصی سیتی اسکن از دانشگاه های علوم پزشکی کشور، استادان و متخصصان رادیولوژی و متخصصان فیزیک پزشکی و پرتو پزشکی هستند.

 

رییس اداره رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ابراز امیدواری نسبت به نقش برگزاری این سمینار در  گسترش تجویز منطقی درخواست های رادیولوژی، اضافه کرد: در تحقق فرمایش های مقام معظم رهبری در دانشگاه  علوم پزشکی شیراز و گسترش اقتصاد مقامتی، ادرایه رادیولوژی این دانشگاه در راستای تجویز منطقی درخواست های رادیولوژی گام برداشته و امید است بتوانیم با آموزش در سطوح مختلف، قسمتی از اقتصاد مقاومتی را در حوزه تصویربرداری پزشکی عملی کنیم.

دکتر داوودی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان تنها دانشگاه کشور توانسته اداره ای منسجم با نام امور رادیولوژی راه اندازی کند، یادآور شد: موضوع تجویز منطقی و آموزش از بیمارستان هایی مانند بیمارستان نمازی که یک بیمارستان مرجع است آغاز شده و می خواهیم به گونه ای هدفمند از خروج ارز از کشور تا حد ممکن جلوگیری کنیم و بتوانیم کیفیت تشخیص و درمان را افزایش دهیم.

این سمینار در روزهای بیست و چهارم و بیست و پنجم مهر، در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

پایان خبر