تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر ...

ejournal ejournal

1395-7-25

تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر ...آغاز به کار هرچه سریع تر بیمارستان دوم لامرد


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست خبری با اصحاب رسانه لامرد، از پیگیری های این دانشگاه برای تامین نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستان دوم این شهرستان خبر داد و گفت: ساخت بیمارستان جدید لامرد در حال انجام است و ساختمان بیمارستان به زودی در اختیار "محمود حیدر" نیکوکار عرصه سلامت لامرد قرار می گیرد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "محمدهادی ایمانیه" و هیات همراه، در ادامه سفر به شهرستان لامرد، در جمع اصحاب رسانه این شهرستان حضور یافته و ضمن پاسخگویی به پرسش های آنان، روند پیگیری و آغاز به کار پروژه های سلامت این شهرستان را تشریح کردند.


دکتر ایمانیه با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی متعهد می شود نیروی انسانی و تجهیزات موردنیاز بیمارستان جدید لامرد را تأمین کند، گفت: "محمود حیدر" نیکوکار عرصه سلامت لامردی همت کرد تا ساختمان بیمارستان را با تاسیسات کامل به اتمام برساند و دانشگاه علوم پزشکی هم متعهد می شود نیروی انسانی و تجهیزات آن را تأمین کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیگیری ها برای راه اندازی کلینیک ویژه ای برای متخصصان لامرد، ادامه داد: این درمانگاه تخصصی در کنار بیمارستان آغاز به کار می کند و تلاش می شود تا پایان سال، وارد چرخه خدمت رسانی به مردم شود.

 

او بهره برداری از مرکز شیمی درمانی لامرد در ماه های آینده را از دیگر پروژه های خدمات درمانی این شهرستان عنوان کرد و گفت: مرکز خدمات جامع سلامت لامرد به زودی به مناقصه گذاشته می شود و پزشک خانواده، کارشناس تغذیه، ماما و داندانپزشک، کارشناس روانشناسی بالینی، پرستار و آزمایشگاه در این مرکز مستقر می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در این سفر، NICU بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد آغاز به کار کرده است، اضافه کرد: این بخش جدید با دارا بودن دو تخت راه اندازی شده و امکان توسعه به سه تخت را نیز داراست.

دکتر ایمانیه افزود: با تامین زمین برای ساخت دانشگاه علوم پزشکی لامرد مطابق قول فرماندار شهرستان، از نیکوکاران می خواهم در این پروژه نیز همکاری داشته باشند تا شاهد ارتقای سطح آموزش عالی در شهرستان باشیم.

 

تلاش برای حضور متخصصان جدید در لامرد از آبان سال جاری، بهره برداری از ساختمان ستاد اجرایی شبکه بهداشت و درمان لامرد تا پایان امسال، راه اندازی ام آر آی در لامرد، تأمین نیروی انسانی برای بخش های اعصاب و روان، آماده کردن خدمات آزمایش های قبل از ازدواج در  اشکنان، ارایه خدمات درمانی در دو نوبت در چاه ورز و تلاش برای خدمات دندانپزشکی و تامین پرستار و پزشک برای پایگاه انتقال خون لامرد، از دیگر نکاتی بود که در این نشست خبری، پیرامون آن ها گفت و گو شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیات همراه در ادامه، از واحد کاشت گیاهان دارویی در بخش علامرودشت بازدید کردند.

پایان خبر