نشریه الکترونیکی سیب - شماره 46
استاد دکتر قمر حسینی الهاشمی


دراردیبهشت سال 1310 در یک خانواده نسبتا مذهبی در شیراز متولد شدم  . سال   های ابتدای زندگی مانند همه   ی کودکان جنب و جوش زیادی داشتم. دوران تحصیلات دبستان، دبیرستان و دانشگاه را در شیراز گذراندم و اغلب سال ها شاگرد اول کلاس بودم .

در ریاضیات استعداد فراوانی داشتم و شاگرد برجسته ای بودم به طوری که مسایل ریاضی دانش آموزان سال های بالاتر را برایشان حل می کردم و اساتید، نیمه کلاس ریاضی را به من واگذار می نمودند، با داشتن این استعدادعلاقه مند به ادامه تحصیل در رشته ریاضیات بودم و اگر ریاضیات و نجوم را ادامه می دادم به جایزه نوبل هم می رسیدم.

دیپلم متوسطه را در سال 1331 گرفتم، در آن زمان رشته تحصیلی ریاضی در شیراز نبود و برای ادامه آن باید به  تهران می رفتم و دور بودن دخترها از خانواده نیز بسیار سخت بود، پدرم که مرد دانشمندی بود با ادامه تحصیل من در خارج از شهر شیراز موافق نبوده و به من تکلیف کرد برای ادامه تحصیل به دانشکده شیراز بروم که  فقط رشته پزشکی داشت و با این که به حکم اجبار وارد رشته پزشکی شدم اما خوشبختانه خیلی زود عشق آن در قلبم جایگزین شد و اکنون خوشحال هستم که این رشته را ادامه داده ام و نیز از دلایل خوشحالی من این است که دعای بیماران پشت سرمن است.

پدر این جانب نوه ی مرحوم ابوطالب بود و در خانواده پدر بزرگ و عمویش مرحوم حاج سید نورالدین شیرازی تربیت یافت و در رشته الهیات ادامه تحصیل داده وسی وششمین نفری بود که در کشور به درجه لیسانس مفتخر شد و در سن 18 سالگی به درجه ی اجتهاد رسید و پس از آن در اداره ی مالیات مشغول به فعالیت شد. مادرم تحصیلات ابتدایی داشت. 4 برادر و یک خواهر نیزدارم.

دکترای پزشکی را در سال 1337 گرفتم و بعد از گذراندن یک سال و نیم رزیدنتی اطفال در بیمارستان نمازی شیراز، عازم آمریکا شدم و رزیدنتی اطفال را در بیمارستان اطفال ایالت ماسوچوست شهر بوستون وابسته به دانشگاه هاروارد گذرانده و فلوشیپ بیماری های عفونی و کلیه اطفال را برای مدت یک سال در بیمارستان آن شهر گذراندم و به عنوان رییس بخش اطفال بیمارستان در دانیل بون ایالت کیتی تاکی آمریکا شروع به کار کردم . بعد از گرفتن بورد اطفال آمریکا در سال 1343 به ایران برگشته و به عنوان استادیار تمام وقت اطفال دانشکده پزشکی شیراز از سال 1344 مشغول به کار شدم .

بعد از گرفتن بورد از آمریکا و بازگشت به ایران با مردی که نمونه انسانیت و بسیار دوست داشتنی بودازدواج کردم ، وی در اداره کار و امور اجتماعی مشغول به کار و همیشه مورد توجه و احترام بقیه به خصوص کارگران بود، ثمره ازدواج ما نیز یک پسر بود که متاسفانه در ماه اول زندگی بدرود حیات گفت .

بعد از گذراندن مرخصی مطالعاتی با فلوشیپ و اتمام دوره فوق تخصصی کلیه اطفال که در بیمارستان اطفال فیلادلفیا بود به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه شیراز کارم را ادامه دادم .

صفحه بعد

 

ماهنامه الکترونیکی سیب/ شهریور ماه  95


 
نسخه چاپی
تمامی حقوق مادی و معنوی این نشریه متعلق به روابط عمومی دانشگاه است.
 
 
بازديدامروز:  1
کل بازديد:  741
بازدیدکنندگان برخط:  1