کلنگ زنی مرکز جامع سلامت "کوشک میدان"...1395-5-24

کلنگ زنی مرکز جامع سلامت "کوشک میدان" همزمان با میلاد امام هشتم(ع)، سرآغازی برای 15مرکز جدید 

همزمان با میلاد خجسته امام رضا(ع)، کلنگ زنی مرکز جامع سلامت "کوشک میدان" به عنوان سرآغازی برای ساخت 15مرکز جدید، به زمین زده شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، شهردار شیراز در آیین کلنگ زنی این مرکز، بر امر پیشگیری تاکید کرده و آن را نسبت به درمان، در اولویت دانست.

مهندس "علیرضا پاک فطرت"، ساخت مراکز جامع سلامت را برای دستیابی به اهدافی مانند پیشگیری، ضروری دانست.

 

 شهردار شیراز، گفت: پس از اتمام ساخت این مراکز، یک سوم آن برای ارایه مشاوره، خانه های محله و یاوران شورا، در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

مهندس پاک فطرت، افزود: شهر سالم با شهروندان سالم تحقق می یابد و اگر شهروندان سالمی در شهر سالم باشد، اقتصاد سالم به وجود می آید.

شهردار شیراز نسبت به همکاری شهرداری و شورای شهر در زمینه توسعه سلامت مردم، اعلام آمادگی کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این آیین، ساخت تمامی مراکز جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی را از برکات اجرای برنامه پزشک خانواده در استان و ایجاد زمینه برای تحقق اهداف این برنامه برشمرد.

دکتر "محمدهادی ایمانیه"، افزود: تمامی اعتبار این 15 پروژه، با همکاری وزارت بهداشت و استانداری، فراهم شده است و نگاه ویژه ما، به حاشیه شهر شیراز با حداقل 200 هزار جمعیت است تا بتوانیم خدمت رسانی به آنان را ارتقا ببخشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: در این مراکز تمامی خدمات بهداشتی درمانی، با حضور پزشک، دندانپزشک، روانپزشک و کارشناس تغذیه، به مردم منطقه ارایه می شود.

 

او مشارکت نیکوکاران و همکاری های بین بخشی را، دو نیاز کشور برای کامل شدن سلامت، عنوان کرد و گفت: بالاترین همکاری نیکوکاران در کشور در زمینه های مختلف، در استان فارس است و باید تمام سازمان ها و اداره ها، مانند شهرداری ها، شورای شهر، صدا و سیما و آموزش و پرورش، با همت و تلاش خود، سریع تر نیازهای استان را، رفع کنند.

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب هم در این آیین، گفت: این مرکز با زمینی به مساحت 760 مترمربع، برای ارایه بیشتر خدمات بهداشتی درمانی به مردم منطقه، ساخته می شود.

 

دکتر "حمیدرضا قاسم پور" افزود: 15 قطعه زمین برای مراکز بهداشتی درمانی معرفی شده  که کلنگ نخستین قطعه این زمین ها، برای ساخت مرکز جامع سلامت کوشک میدان و به برکت میلاد امام رضا(ع)، به زمین زده شد.