درخشش دانش آموزان قرآني مدارس دانشگاه ...1395-5-23

درخشش دانش آموزان قرآني مدارس دانشگاه علوم پزشكي شيراز در مسابقه های كشوري قرآن و عترت(ع


دانش آموزان ممتاز قرآني مجتمع آموزشي دانشگاه علوم پزشكي شیراز توانستند در مسابقه های قرآن كريم كشوري، با كسب رتبه هاي برتر افتخارآفريني كنند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رييس اداره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكي شيراز با اعلام اين خبر، گفت: از بين دانش آموزان مدارس علوم پزشكي شيراز، در دوره پيش دانشگاهي، "سيد ميلاد دانشور" در رشته نهج البلاغه، حایز رتبه نخست كشوري و استاني، "منصوراله رحيمي" حایز رتبه نخست كشوري در رشته جمع خواني و رتبه چهارم كشوري در رشته ترتيل شدند.

"عطااله اميدواري" ادامه داد: همچنين "عرفان عباسي" دانش آموز مقطع دوم دبيرستان، موفق به كسب رتبه نخست استاني در رشته نهج البلاغه شده و "رضا سليمي" و "محمد برزگر"، به ترتيب رتبه هاي پنجم و ششم استاني در رشته اذان را از آن خود كردند.

او با بیان اینکه در سال هاي اخير در مجتمع آموزشي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، اقدامات آموزشي و ترويجي بسيار خوبي در بخش آموزه هاي قرآني و انس با قرآن كريم صورت پذيرفته است، افزود: همه ساله در راستاي كسب آمادگي شركت كنندگان و نمايندگان قرآني دانشگاه در مسابقه های كشوري، دوره هاي آموزشي و تخصصي متعددي برای برگزیدگان پیش از اعزام به مسابقه ها، تدارك ديده شده است.

امیدواری اضافه کرد: ترويج فرهنگ و علوم قرآني با هدف شناسايي دانش آموزان با استعداد در رشته هاي حفظ، قرائت و تفسير كلام وحي، ايجاد انگيزه و تشويق دانش آموزان به سوي علوم قرآني، در اولويت برنامه ريزي اداره قرآن و عترت(ع) دانشگاه قرار دارد.

پایان خبر