پزشکان خانواده؛ دوشادوش مردم فارس در مهار آنفلوانزا1394-9-28

رییس اداره پزشک خانواده دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آمادگی پزشکان خانواده استان فارس برای مهار بیماری آنفلوانزا در استان خبر داد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "کرم توانی" با اعلام این خبر، گفت: با اعلام ابتلای برخی هموطنانمان به بیماری آنفلوانزا در کشور، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کمک پزشکان خانواده، توانسته است تا این بیماری را در استان فارس با سرعت بیشتری مهار کند.

او ادامه داد: اداره پزشک خانواده استان فارس، محتوای آموزشی ویژه این نوع جدید آنفلوانزا را در اختیار پزشکان خانواده قرار داده و اطلاع رسانی های لازم هم به کمک پیامک به پزشکان خانواده، صورت گرفته و آمادگی های لازم در این زمینه ایجاد شده است.

رییس اداره پزشک خانواده دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: چنانچه بیماری با علایم آنفلوانزا به پزشکان خانواده مراجعه کند، به کمک آن ها، زمینه مراجعه سریع به بیمارستان ها و تسریع در خدمت رسانی به افراد فراهم شده است.

این مقام مسوول در برنامه پزشک خانواده شهری فارس، گفت: در این فرآیند آمادگی، لزوم توجه و رسیدگی به سلامت خانواده افراد مشکوک به بیماری هم پیش بینی شده و پزشکان خانواده در این زمینه اقدامات لازم را انجام می دهند.

او توصیه کرد: مردم استان فارس، در صورت داشتن هرگونه نشانه های این بیماری که مشابه بیماری سرماخوردگی است، به پزشک خانواده خود مراجعه کنند.

پایان خبر